Naga Markets

Gamedust: Bluekey mógłby wejść na giełdę z Rooms of Realities jako 'killer application'Warszawa, 08.06.2022 (ISBnews) – Gamedust zakłada, że jego spółka zależna Bluekey będzie rozwijać aplikację Rooms of Realities jako “killer application”, co może doprowadzić do wprowadzenia tej firmy na giełdę lub sprzedaży dla jednego z dużych operatorów escape roomów, poinformował CEO Gamedust Paweł Flieger. Gamedust liczy na to, że w 2023 roku osiągnie break-even point.

“Celem naszej spółki-córki Bluekey w przypadku Rooms of Realities jest zbudowanie marketplace, który pozwoli społeczności związanej z escape roomami prowadzić biznes. Chcemy zachęcić właścicieli tych obiektów do ich digitalizacji, chcemy także połączyć społeczność twórców gier oraz właścicieli tych obiektów, aby dostarczali komponenty do naszego Asset Store. Te działania mają zakończyć się może wprowadzeniem spółki na giełdę lub jej sprzedaży dla jednego z dużych operatorów escape roomów” – powiedział Flieger podczas wideokonferencji prasowej.Oprócz aktywnej pracy nad Rooms of Realities w 2022 roku Gamedust chce wydać także dwie inne gry: “Best Forklift Operator”, czyli symulator wózka widłowego w VR oraz “Sunrise GP”, będąca wyścigową grą arcade o specyficznej oprawie wizualnej. W produkcji jest także autorska gra Gamedust o tytule “Yupitergrad 2: The Lost Station”.

Gamedust liczy na to, że w 2023 roku osiągnie próg rentowności.

“Przy tym, co planujemy, break-even point jest planowany na rok 2023. Jesteśmy spółką rozwijającą się na nowym rynku. Proszę w nas wierzyć, bo my w siebie bardzo wierzymy” – stwierdził CEO.

Spółka obecnie nie planuje wejścia na główny parkiet giełdowy.

“Na ten moment jeszcze nie planujemy takiego wejścia. Wydaje mi się, że jesteśmy za małą spółką, aby pretendować na duży parkiet. Musimy dobrze okrzepnąć na NewConnect i dopiero później zobaczymy” – powiedział Flieger.

Gamedust to producent gier w segmencie VR, który zadebiutował na NewConnect poprzez odwrotne przejęcie notowanego Inwestycje.pl.

NED

(ISBnews)

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs krypto | internetowy kurs funta | biomed lublin notowania spółki publiczne | kurs franka sprzedaż | amrest notowania | średni kurs korony szwedzkiej nbp | aktualny kurs funta |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here