Naga MarketsGame Island zamierza pozyskać od inwestorów do 2,5 mln zł i wejść na NewConnectGame Island, producent gier survivalowych z Wrocławia, wchodzący w skład grupy kapitałowej spółki publicznej The Dust S.A., rozpoczyna przygotowania do podwyższenia kapitału zakładowego, a w następnym kroku zamierza wejść na NewConnect. Game Island produkuje survivale na PC i konsole.
Game Island S.A. specjalizuje się w produkcji średniobudżetowych gier z gatunku survival-immersive na PC i konsole.

Producent wspierany jest przez specjalistów ze spółki-matki The Dust S.A.

– Jesteśmy młodą spółką, ale posiadamy w zespole osoby z bogatym doświadczeniem w gamedevie. Dodatkowo nie bez znaczenia jest codzienne wsparcie specjalistów z The Dust – komentuje Michał Ojrzyński, prezes Game Island.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Dzięki pasji zespołu Game Island oraz pracy włożonej w przygotowywane projekty, jestem przekonany, że gry wyprodukowane przez tę ekipę będą pobudzać wyobraźnię i dostarczać rozrywkę na najwyższym poziomie. – mówi Jakub Wolff, Prezes Zarządu The Dust S.A.
Game Island S.A. niedawno zaprezentowała na platformie Steam grę „Deadly Desert”.

Tytuł ma nie tylko zapewnić wymagającą rozrywkę na kilka godzin, ale również nakłonić do refleksji. Gracz zmierzy się z trudnościami przetrwania na pustyni, a jednocześnie pozna historię chłopca i jego poruszającego się na wózku ojca. Takie połączenia rozgrywki z emocjami spółka zapowiada jako wyróżnik w kolejnych swoich grach. Ponadto Spółka jeszcze w tym roku planuje opublikowanie kolejnej zapowiedzi.

– Produkcja kilkunastu gier do 2023 roku to dość ambitny plan, który sobie założyliśmy. Chcielibyśmy w dobrym tempie sukcesywnie zamieszczać na platformie Steam kolejne zapowiedzi, aby jak najszybciej rozpocząć budowanie społeczności zainteresowanych graczy. Bardzo cenimy sobie kontakt z odbiorcami na każdym etapie procesu produkcji gier – komentuje Michał Ojrzyński, prezes Game Island.

Spółka planuje pozyskanie w ramach podwyższenia kapitału zakładowego do 2,5 mln zł i rozpoczęcie przygotowań do wejścia na NewConnect.

– The Dust jest notowana na NewConnect od kwietnia 2018 roku.

Moim zdaniem wprowadzenie akcji spółki zależnej jest naturalnym krokiem w przyspieszeniu jej rozwoju. Game Island może korzystać z naszego pełnego wsparcia przy produkcji i wydawaniu gier, a dodatkowo jeśli będzie to niezbędne będziemy się udzielać w procesie jej upublicznienia. Choć po ostatniej prezentacji Games Island już otrzymuje feedback od zainteresowanych inwestorów na emaila – komentuje Jakub Wolff, prezes The Dust.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here