Naga MarketsGALVO S.A. notuje we wrześniu 2021 r. przychody na poziomie 1,22 mln zł i wzrost o 41,8% r/rGalvo S.A., w opublikowanym raporcie miesięcznym za wrzesień 2021 roku, poinformowało o osiągniętych przychodach ze sprzedaży na poziomie 1.220,35 tys. zł wobec 860,92 tys. zł rok wcześniej, co oznacza 41,8% r/r. Jednocześnie, jak wskazuje Spółka, jest to już piąty miesiąc w tym roku z przychodami powyżej miliona zł.

Galvo S.A. przedstawia swoje wyniki finansowe

Narastająco, za pierwsze dziewięć miesięcy 2021 roku, Spółka wygenerowała przychody ze sprzedaży na poziomie 9.347,69 tys. zł wobec 7.740,21 tys. zł w tym samym okresie roku ubiegłego, oznaczające wzrost o 20,8%.„Spółka stara się maksymalnie wykorzystać rosnące zainteresowanie zleceniodawców usługami świadczonymi przez Spółkę, w tym głównie przez firmy z branży energetycznej. Spółka widzi możliwość utrzymania dobrej koniunktury w kolejnych miesiącach bieżącego roku. Sprzedaż Spółki wróciła do poziomów sprzed COVID-19, a nawet je przekracza” – podkreśla Galvo S.A.

„We wrześniu 2021 r. ceny srebra wykorzystywanego przez GALVO S.A. w procesach galwanicznych spadły. Niekorzystne jest to, że ceny srebra są kilkadziesiąt procent wyższe niż w pierwszej połowie ubiegłego roku” – komentuje wahania cen surowców Zarząd Spółki.

„Zarząd prowadzi analizę obecnego i zapowiadanego wzrostu kosztów surowców i energii. Stara się przeciwdziałać temu poprzez poczynione już inwestycje w poprzednich miesiącach. Spółka kolejny miesiąc odnotowuje oszczędności w znacznie mniejszym zużyciu wody i chemii na oczyszczalni ścieków. Jest to efekt dokonanych ostatnio inwestycji. Finalizowane są prace z związane z unowocześnieniem technologii i zwiększaniem wydajności. Zakończona została inwestycja dotycząca zmiany wymiennika ciepła dla jednej z hal produkcyjnych w celu uzyskania oszczędności podczas dostarczania ciepła i wymiany powietrza” – czytamy dalej.

„Zarząd intensywnie analizuje marże oraz koszty w celu uzyskania optymalnego wyniku pomiędzy uzyskaniem rentowności, a utrzymaniem się na bardzo konkurencyjnym rynku, zwłaszcza ze strony firm niemieckich, czeskich i słowackich, gdzie ceny zwłaszcza energii są bardziej konkurencyjne niż w Polsce. Niepokojące są zapowiedzi podwyżek cen energii elektrycznej od nowego roku. Zarząd obserwuje skutki presji płacowej wywołanej polityką państwa oraz odczuwalną inflacją” – podsumowuje Spółka.

O Galvo S.A.

Galvo S.A. jest przedsiębiorstwem o charakterze usługowym. Prowadzi działalność z zakresu galwanizowania, czyli chemicznej i elektrochemicznej obróbki powierzchni metalowych. Oferuje procesy chromowania, cynkowania kwaśnego i alkalicznego, cynowania, niklowania chemicznego, fosforowania, miedziowania i inne specjalistyczne pokrycia. Wykonane powłoki spełniają funkcje ochronne oraz nadają pożądane własności techniczne np.: twardość, odporność na ścieranie, przewodność elektryczną i inne.

Galvo S.A. jest spółka publiczną, której akcje notowane są na rynku alternatywnym NewConnect, prowadzonym przez warszawską Giełdę Papierów Wartościowych.

invest

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here