Naga Markets

Galvo S.A. notuje w sierpniu 2022 r. przychody 1,64 mln zł i wzrost o 45,6% r/rGalvo S.A., w opublikowanym raporcie miesięcznym za sierpień 2022 roku, poinformowało o osiągniętych miesięcznych przychodach ze sprzedaży na poziomie 1.639,93 tys. zł wobec 1.126,34 tys. zł rok wcześniej, co oznacza wzrost o 45,6% r/r. Był to kolejny bardzo dobry miesiąc z rekordowymi przychodami. Oryginał artykułu dostępny jest na stronie: www.relacjerynku.pl

Galvo S.A. poprawia swoje wyniki

Narastająco, od stycznia do sierpnia 2022 roku, spółka galwaniczna wygenerowała przychody ze sprzedaży na poziomie 11.305,69 tys. zł wobec 8.127,34 tys. zł w tym samym okresie roku poprzedniego, oznaczające wzrost o 39,11%.– Koniunktura na rynku wciąż sprzyja zainteresowaniu zleceniodawców na usługi świadczone przez spółkę. Są to głównie zlecenia z branży energetycznej i automotive. Spółka stara się maksymalnie wykorzystać utrzymującą się dobrą koniunkturę i liczy na jej utrzymanie w kolejnych miesiącach bieżącego roku. Poziom miesięcznych przychodów utrzymuje wysoką dynamikę względem ubiegłego roku, nawet w miesiącach wakacyjnych, które zwykle są nieco słabsze – czytamy w komentarzu wynikowymGalvo S.A.

– W sierpniu spółka rozpoczęła przygotowania do modernizacji linii nr 4. Został wybrany wykonawca i są gromadzone detale, celem przystąpienia do prac. Modernizacja będzie polegała na zmianie systemu elektrycznego, sterowania i oprogramowania oraz modernizacji części mechanicznej w celu poprawy wydajności i możliwości linii. Da to dodatkowe oszczędności oraz co istotne zwiększy wydajność linii i jej niezawodność na najbliższe kilkanaście lat. Dzięki nowemu softwarowi pozwoli uelastycznić planowanie produkcji i dokładnie monitorować proces na każdym etapie jego przebiegu – podkreśla istotę planowanej inwestycji Zarząd Galvo S.A.

– W sierpniu 2022 roku ceny srebra wykorzystywanego przez Galvo S.A. w procesach galwanicznych zdecydowanie spadły. Korzystnym jest fakt, że ceny srebra wyraźnie zbliżyły się do poziomów sprzed pandemii. Koszty świadczonych usług nieustannie rosną wskutek wzrostu cen surowców wykorzystanych w procesach galwanizacji, kosztów energii oraz presji płacowej, wywołanej rosnącą inflacją. Do głównych zagrożeń można zaliczyć konsekwencje wojny na Ukrainie, wzrost ceny surowców, wzrost kursów walut oraz niepewność co do poziomów cen energii elektrycznej w przyszłym roku – wskazuje ważne uwarunkowania rynkowe spółka galwaniczna.

– Spółka cały czas prowadzi bardzo restrykcyjną politykę kosztową. Zarząd intensywnie kontroluje marże oraz koszty w celu uzyskania optymalnego wyniku pomiędzy uzyskaniem rentowności, a utrzymaniem się na bardzo konkurencyjnym rynku. Spółka systematycznie zwiększa ceny oferowanych usług, urealniając marże, co przynosi efekty w postaci wyższych przychodów i poprawy rentowności. Reaguje w ten sposób na bieżąco na rosnące koszty świadczonych usług spowodowane wzrostem cen energii elektrycznej, cen surowców oraz kursów walut – dowiadujemy się z podsumowania wyników miesięcznych.

O biznesie galwanicznym oraz planach i perspektywach spółki Galvo S.A. mówił w niedawnej rozmowie z RelacjeRynku.pl Agencja Relacji Inwestorskich w studiu Comparic24.TV Prezes Zarządu Galvo S.A. – Ryszard Szczepaniak. Nagranie dostępne jest poniżej:

XTB

O Galvo S.A.

Galvo S.A. jest przedsiębiorstwem o charakterze usługowym. Prowadzi działalność z zakresu galwanizowania, czyli chemicznej i elektrochemicznej obróbki powierzchni metalowych. Oferuje procesy chromowania, cynkowania kwaśnego i alkalicznego, cynowania, niklowania chemicznego, fosforowania, miedziowania i inne specjalistyczne pokrycia. Wykonane powłoki spełniają funkcje ochronne oraz nadają pożądane własności techniczne np.: twardość, odporność na ścieranie, przewodność elektryczną i inne.

Galvo S.A. jest spółką publiczną, której akcje notowane są na rynku alternatywnym NewConnect, prowadzonym przez warszawską Giełdę Papierów Wartościowych.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs złotego wykres | akcje jsw | oncoarendi akcje kupno | kurs jena nbp | euro notowania | akcje celon | Jak handlować w Plus500 |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułGPW: Aż 41% spółek notowanych na warszawskim parkiecie to firmy rodzinne
Następny artykułPodwyżka stóp BoJ przyniesie więcej szkody niż pożytku! JPY skazany na dalsze spadki?
Twórca i Dyrektor Zarządzający RelacjeRynku.pl l Agencji Relacji Inwestorskich. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz studiów podyplomowych Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku Wycena Spółek Kapitałowych. Inwestor z ponad 15 letnim stażem. Praktyczną stronę relacji inwestorskich poznał sprawując funkcję prezesa zarządu spółki publicznej, notowanej w alternatywnym systemu obrotu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. na rynku NewConnect. Autentyczny pasjonat rynków kapitałowych i narciarstwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here