Naga Markets

Galvo otwarte na potencjalnych inwestorów i konsolidacje rynkoweGalvo to przedstawiciel sektora usług dla przemysłu oraz spółka giełdowa notowana na rynku alternatywnym NewConnect (ticker: GAL), prowadzonym przez warszawską Giełdę Papierów Wartościowych.

Profil biznesowy

Spółka działa w branży galwanicznej, zajmując się obróbką metali oraz ich pokrywaniem innymi metalami czyli np. srebrzeniem lub cynowaniem, przez co nadaje finalnej obróbce danego detalu odpowiednie i pożądane przez odbiorcę właściwości. Z uwagi na wysoką specjalizację techniczną i zaawansowane technologie, które Galvo wykorzystuje podczas świadczenia swoich usług, przedsiębiorstwo to można śmiało uznać za operujące w segmencie high-tech.To co należy podkreślić to fakt realizacji przez spółkę poszczególnych zadań z uwzględnieniem jednostkowych potrzeb każdego klienta, do którego dopasowywane są indywidualne rozwiązania technologiczne, co bez wątpienia może być uznane za mocny atrybut konkurencyjny na wymagającym rynku.

Galvo otwarte na potencjalnych inwestorów i konsolidacje rynkowe
Notowania spółki Galvo. Źródło: Tradingview.com

Galvo dostarcza pokrycia galwaniczne do szeregu branż przemysłowych, w tym choćby energetyki, dla której świadczy m.in. profesjonalną obróbkę aluminium w oparciu o własne, wieloletnie doświadczenie inżynierskie i technologiczne. Inną istotną branżą, która zleca specjalistyczne usługi spółce są podmioty z sektora automotive.

Otoczenie rynkowe

Kluczowym czynnikiem wpływającym bezpośrednio na marże i rentowność osiągane przez Galvo są niewątpliwie ceny surowców.  Należy jednak podkreślić, że spółka bardzo umiejętnie radzi sobie z dostosowywaniem własnej oferty cenowej do dynamicznie zmieniającego się otoczenia rynkowego, co jest szczególnie istotne ze względu na konieczność zachowania konkurencyjności względem innych podmiotów w branży. Dodatkowymi czynnikami w otoczeniu rynkowym przedsiębiorstwa są oczywiście zmiany regulacji prawnych, w tym w szczególności o charakterze podatkowym, jak również wyraźna presja płacowa, którą od dłuższego czasu obserwujemy. Tutaj także Galvo radzi sobie bardzo dobrze, o czym świadczą publikowane przez spółkę cyklicznie okresowe raporty wynikowe.

Konkurencyjność rynkowa

Galvo jest firmą, którą wyróżnia nie tylko wysoka specjalizacja usług, ale przede wszystkim duża dywersyfikacja podmiotów, na rzecz których wspomniane usługi są świadczone. Jednocześnie, co równie istotne, to fakt że spółka posiada liczne zatwierdzenia jakości poszczególnych technologii, wykorzystywanych i często wręcz dedykowanych pod konkretnego odbiorcę. Nie sposób także pominąć, że choćby sektor energetyczny, który jest wiodącym kontrahentem Galvo wykazuje obecnie duże ożywienie, co jednoznacznie może sprzyjać popytowi na usługi spółki, a w kolejnych latach trend ten powinien się jeszcze dodatkowo umocnić. Wszystko to wpływa na dużą konkurencyjność rynkową Galvo, dając jednocześnie duży potencjał do dalszego rozwoju prowadzonego biznesu.

Aby stale umacniać swoją pozycję na rynku należy odpowiednio wykorzystywać możliwości, które otwiera gospodarka. Obecnie bardzo widoczną tendencją są liczne konsolidacje rynkowe czyli przejęcia innych podmiotów z poszczególnych branż, które możemy dostrzec w wielu sektorach. To właśnie ewentualna konsolidacja rynkowa, także w przypadku Galvo, mogłaby wspomóc dalszy rozwój i skalowalność prowadzonego biznesu, a w konsekwencji być może przełożyć się także na umocnienie pozycji przedsiębiorstwa na rynku krajowym i europejskim.

Spółka jako podmiot wybitnie fundamentalny, zarządzany przy tym dość konserwatywnie, posiada przejrzystą strukturę majątku, jednocześnie wykorzystując własne rozwiązania wysokotechnologiczne przy wsparciu zaplecza inżynierskiego. Jeżeli dodatkowo uwzględnimy fakt, że Galvo jako spółka publiczna jest w pełni transparentna operacyjnie to nie sposób wykluczyć ewentualności pojawienia się możliwego zainteresowania ze strony potencjalnych inwestorów zewnętrznych – tak branżowych, jak i finansowych.

XTB

Wycena rynkowa

Aktualna wycena rynkowa, wyrażona poziomem notowań akcji Galvo na rynku NewConnect, to ok. 6 mln zł. Jednocześnie, ze względu na charakter spółki i dużą pozycję bilansową majątku w postaci licznych maszyn i urządzeń, należy podkreślić że wskaźnik C/WK kształtuje się obecnie na atrakcyjnym poziomie ok. 0,72. Oznacza to, że przedsiębiorstwo jest wyceniane w chwili obecnej na rynku giełdowym z dyskontem ok. 28% wobec wartości wynikającej bezpośrednio z ksiąg rachunkowych. Jeżeli dodatkowo uwzględnimy także dużą pozycję gotówkową, którą spółka wykazuje regularnie w publikowanych raportach finansowych, to wspomniana wycena rynkowa wydaje się tym bardziej atrakcyjna z perspektywy potencjalnych inwestorów.

O biznesie galwanicznym oraz planach i perspektywach spółki Galvo S.A. mówił w niedawnej rozmowie z RelacjeRynku.pl Agencja Relacji Inwestorskich w studiu Comparic24.TV Prezes Zarządu Galvo S.A. – Ryszard Szczepaniak. Nagranie jest dostępne pod poniższym linkiem:

Rozmowa z Ryszardem Szczepaniakiem – Prezesem Zarządu Galvo S.A. w studiu Comparic24.TV – YouTube


Zamieszczane treści mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny i są zawsze wyrazem osobistych poglądów ich autora. Nie stanowią one ani w części ani w całości “rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne dokonywane na podstawie publikowanych treści.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: theppro co to jest | biomed giełda | dow j | pko akcje kupno | cyfrowy polsat akcje wykres | czy akcje pge pójdą w górę 2020 | kurs ethereumŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułKupuj dolara po korekcie. Nial Fuller rekomenduje sprzedaż Bitcoina, EUR/USD i S&P 500
Następny artykułS&P 500, NASDAQ i Dow odnotowały tygodniowe spadki o około 4%
Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here