Naga Markets

Galvo notuje w grudniu 2021 przychody 1,03 mln zł i wzrost o 14,6% r/rGalvo S.A., w opublikowanym raporcie miesięcznym za grudzień 2021 roku, poinformowało o osiągniętych przychodach ze sprzedaży na poziomie 1.031,78 tys. zł wobec 900,63 tys. zł rok wcześniej, co oznacza wzrost o 14,6% r/r. Jednocześnie, jak wskazuje Spółka, jest to już ósmy miesiąc w 2021 roku z przychodami powyżej miliona zł. Oryginalna treść artykułu znajduje się na stronie: www.relacjerynku.pl

Galvo opublikowało raport za grudzień 2021 roku

Narastająco, przez dwanaście miesięcy 2021 roku, Spółka wygenerowała przychody ze sprzedaży na poziomie 12.843,72 tys. zł wobec 10.692,03 tys. zł w tym samym okresie roku poprzedniego, oznaczające wzrost o 20,1%.– Spółka stara się maksymalnie wykorzystać utrzymujące się zainteresowanie zleceniodawców usługami świadczonymi przez Spółkę, w tym głównie przez firmy z branży energetycznej. Spółka widzi możliwość utrzymania dobrej koniunktury w bieżącym roku. Sprzedaż Spółki została odbudowana do poziomów sprzed COVID-19, a nawet je przekracza – podkreśla Galvo S.A.

– W grudniu 2021 r. ceny srebra wykorzystywanego przez GALVO S.A. w procesach galwanicznych pozostawały stabilne. Niekorzystne jest to, że ceny srebra są wciąż kilkadziesiąt procent wyższe niż w pierwszej połowie 2020 roku, czyli przed pandemią. Koszty świadczonych usług rosną wskutek wzrostu cen surowców wykorzystywanych w procesach galwanizacji, kosztów energii oraz presji płacowej – komentuje stronę kosztową Zarząd Spółki.

– Zarząd intensywnie analizuje marże oraz koszty w celu uzyskania optymalnego wyniku pomiędzy uzyskaniem rentowności, a utrzymaniem się na bardzo konkurencyjnym rynku, zwłaszcza ze strony firm niemieckich, czeskich i słowackich, gdzie ceny zwłaszcza energii są bardziej konkurencyjne niż w Polsce. Podwyżka cen energii elektrycznej od nowego roku o ok. 89% będzie miała niekorzystny wpływ na wyniki spółki. Spółka stara się systematycznie zwiększać ceny oferowanych usług, reagując w ten sposób na rosnące koszty ich wytworzenia – podsumowuje Spółka.

O Galvo S.A.

Galvo S.A. jest przedsiębiorstwem o charakterze usługowym. Prowadzi działalność z zakresu galwanizowania, czyli chemicznej i elektrochemicznej obróbki powierzchni metalowych. Oferuje procesy chromowania, cynkowania kwaśnego i alkalicznego, cynowania, niklowania chemicznego, fosforowania, miedziowania i inne specjalistyczne pokrycia. Wykonane powłoki spełniają funkcje ochronne oraz nadają pożądane własności techniczne np.: twardość, odporność na ścieranie, przewodność elektryczną i inne.

Galvo S.A. jest spółka publiczną, której akcje notowane są na rynku alternatywnym NewConnect, prowadzonym przez warszawską Giełdę Papierów Wartościowych.

Autor poleca również:

XTB
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: famur akcje prognozy | sp 500 index | ceny akcji pgnig | pgnige akcje | giełda wirtualna polska | indeks s&p 500 | wykres bitcoin |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here