Naga MarketsTurecki klub piłkarski Galatasaray nawiązał współpracę z Chiliz, wiodącą firmą blockchainową zajmującą się sportem oraz rozrywką. W ramach współpracy, klub z Turcji ma dołączyć do Socios.com, pierwszej wpływowej i nagradzanej aplikacji dla fanów piłki nożnej bazującej na blockchainie. Do platformy Socios.com dołączyły wcześniej m.in. kluby Paris Saint-Germain, Juventus, West Ham United, AS Roma i Atlético de Madrid

Zajmujący się tokenizacją Chiliz poinformował, że token Galatasaray będzie sprzedawany w pierwszym kwartale przyszłego (2020) roku w ramach tzw. Fan Token Offering (FTO).

Komentarza do opublikowanej informacji udzielił Dorukhan Acar, członek zarządu Galatasaray Spor Kulübü:
„Jako Galatasaray z przyjemnością łączymy siły z Socios.com i rozpoczynamy ekscytującą podróż. To nowe partnerstwo otwiera przed nami świat nowych możliwości w zakresie zaangażowania fanów i globalnego zasięgu, a także stanowi kolejny kamień milowy w naszej strategii transformacji cyfrowej”.

Korzyści z Socios.com

Obecność zespołu w mobilnej aplikacji bazującej na blockchainie zapewni szereg korzyści zarówno dla klubu jak i jego fanów. Dzięki tokenom, kibice będą mogli głosować w ankietach tworzonych przez klub, a tym samym brać czynny udział w podejmowaniu decyzji dotyczących jego funkcjonowania.

Na razie nie jest jeszcze znana dokładna listam podejmowanych w ankietach tematów, jednakże oczekuje się, że fani będą mogli wypowiadać się na temat nowych, oficjalnych projektów produktów, działań związanych z meczami i doświadczeniami na stadionach, a także kampanii sponsorskich oraz współpracy i treści w mediach społecznościowych.

Zobacz tez: Boris Johnson nawołuje do Brexitu za wszelką cenę: wyjdźmy z UE 31 października

Liczba tokenów będących w posiadaniu kibica określać ma wartość jego głosów. Ponadto im więcej fanów wchodzi w interakcję z zespołem, tym więcej „nagród może zdobyć, rywalizując o specyficzne dla klubu doświadczenia i korzystając z wyłącznych praw”.

Firma obiecuje również, że w przyszłości fani będą mogli uzyskiwać dostęp do ekskluzywnych tabel wyników, gier i produktów.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here