Naga MarketsJak wynika z najnowszego raportu GAIN Capital przedłożonego przed amerykańską komisją papierów wartościowych i giełd (SEC), broker zapłaci nawet do 500USD za każdy rachunek kliencki przetransferowany z FXCM. Jak informowaliśmy wcześniej podmiot został zmuszony zaprzestać swoich operacji w USA ze względu na cofnięcie licencji przez lokalną komisję nadzoru.


Na jakich warunkach FXCM otrzyma pieniądze?

Wewnątrz raportu FXCM czytamy, że GAIN Capital zgodził się zapłacić $500 za każdy przetransferowany rachunek kliencki w okresie 153 dni od dokonania przeniesienia pod warunkiem, że w przeciągu pierwszych 76 dni wykonana zostanie na nim chociaż jedna nowa transakcja.

Dodatkowo broker może liczyć na kolejne $250 od każdego klienta jeżeli następna pozycja zostanie aktywowana w pozostałych dniach wyznaczonego okresu. Biorąc pod uwagę, że w grudniu FXCM posiadał prawie 180 tysięcy aktywnych rachunków, w grę wchodzą naprawdę spore sumy. Informacja o ostatecznym porozumieniu pomiędzy dwoma przedsiębiorstwami pojawiła się 8 lutego.

Prezes GAIN Capital, Glenn Stevens w następujący sposób komentował porozumienie: „Nie mogę doczekać się przejęcia bazy amerykańskich klientów FXCM i zaoferowania im niezmiennych lub jeszcze lepszych warunków tradingowych w ramach platformy FOREX.com. Zostaną częścią jednego z największych i najlepiej zarządzanych dostawców usług tradingowych FX na świecie. W GAIN Capital szczycimy się siedemnastoletnią historią chronienia inwestorów i dostarczania rozwiązań wysokiej jakości.”

Warto przypomnieć, że FXCM został zmuszony do opuszczenia amerykańskiego rynku w związku z decyzją amerykańskich komisji nadzoru – CFTC oraz NFA. Dochodzenia prowadzone przez podmioty pozwoliły bowiem ustalić, że w okresie co najmniej kilku lat broker wprowadzał swoich klientów w błąd. Oferta mówiła o świadczeniu usług w modelu NDD (no dealing desk) natomiast dostawcy płynności oraz animatorzy rynkowi (MM) FXCM byli kapitałowo powiązani ze spółką dzieląc się przychodami generowanymi na stratach klientów. Przedsiębiorstwo zapłaciło jednocześnie grzywę w wysokości $7 milionów, która wydaje się być niewspółmierna do zysków wygenerowanych na nieuczciwych praktykach pomiędzy wrześniem 2009 i co najmniej wrześniem 2014.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here