Naga MarketsPosiadający swoją główną siedzibę w New Jersey – Gain Capital Holding – operator wielu marek związanych z rynkami finansowymi (między innymi brokera online forex.com), publikował w pierwszej połowie maja sprawozdanie finansowe za pierwszy kwartał bieżącego roku. Oprócz zestawienia przychodów i kosztów znajdujemy w nim również informację dotyczącą wolumenów w Q1 2014.

Zysk netto przedsiębiorstwa zmniejszył się z poziomu 83 milionów dolarów Q4 2013 do 75,8 milionów w kwartale minionym. Nie zmienia to jednak faktu, że zarówno w ujęciu kwartalnym jak i rocznym wolumeny instytucjonalne wraz z wolumenami detalicznymi poszły wyraźnie w górę.

Wolumeny detaliczne wzrosły do 58,3 miliardów dolarów (o 11% w porównaniu do Q4) i wyniosły łącznie 566,3 miliarda w całym pierwszym kwartale 2014. Co do wolumenów instytucjonalnych tutaj również zauważamy zdecydowaną poprawę – 1,3 biliona dolarów – co daje wzrost o 18% kw./kw.

W ujęciu rocznym widzimy podobne zwyżki. Szczególnie silne uderzenie przyniósł styczeń 2014, kiedy rokroczne wolumeny poszybowały do góry o niemal 40%.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here