Naga MarketsPrzyszłość sektora finansowego skupiającego się na kliencie detalicznym zdominują nowe technologie, w tym blockchain, oraz potentaci technologiczni znani jako GAFA (Google, Amazon, Facebook i Apple), twierdzi prezes zarządu Vivus.pl, Ewa Wernerowicz. Na rodzimym podwórku finansów konsumenckich spodziewa się natomiast dalszej konsolidacji branży, o czym mówiła w rozmowie z Cezarym Andrzejczykiem z Comparic24.tv. podczas konferencji Impact Fintech w Katowicach.


Google, Apple, Facebook i Amazon chcą zostać bankami. I są na to gotowe

Na początku XXI wieku amerykańska sieć sklepów Walmart próbowała otworzyć swój własny bank. Pomimo początkowych problemów pomysł udało się zrealizować, a pomysł rozlał się również na inne sieci marketów, w tym na obecną w naszym kraju sieć Tesco. Po dwóch dekadach o planach otwarcia własnej bankowości coraz odważniej myślą również giganci technologiczni będący potentatami bieżącego rynku, w tym GAFA. Skrót odnosi się do spółek Google, Apple, Facebook oraz Amazon, które posiadają niezbędne zasoby, rozwiązania oraz przede wszystkim bazę potencjalnych klientów, aby odnieść sukces na rynku consumer Finance.

Google już teraz oferuje swoją aplikację do przetwarzania płatności, a w przyszłym roku chce wprowadzić obsługę kont osobistych. O starcie Facebook Pay myśli również firma stojąca za największym portalem społecznościowym na świecie. Rozwiązanie to wydaje się całkowicie naturalne – tradycyjna bankowość zostało niejako w tyle jeżeli chodzi o potrzeby współczesnych konsumentów, które najlepiej znają giganci technologiczni oferujący proste, szybkie, mobilne i transparentne rozwiązania.

„Dużo się dzieje w kwestiach finansowych i spodziewamy się, że GAFA dzięki swoim narzędziom, którym doskonale może ukierunkowywać trendy wśród konsumentów wejdzie nie tylko na rynek przelewów i płatności, ale również kredytów, kont i pożyczek, w celu budowania całościowej relacji dla klienta. W przeciągu następnych 3 lat na rynku może się naprawdę wiele zmienić w tym zakresie i bardzo dużo zależy właśnie od GAFA” – komentuje Ewa Wernerowicz.

Więcej materiałów z konferencji Impect Fintech w Katowicach znajdziesz na oficjalnym kanale YouTube Comparic24.tv.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here