Naga MarketsZakończył się niezwykły, polityczno-ekonomiczny weekend. Z jednej strony mieliśmy szczyt G7 we Francji, z drugiej strony spotkanie banków centralnych w Jackson Hole w Stanach Zjednoczonych. Jakie wnioski możemy wyciągnąć z tych dwóch wydarzeń?

Stany Zjednoczone i Japonia zgodziły się zasadniczo w niedzielę na podstawowe elementy umowy handlowej, którą prezydent USA Donald Trump i premier Shinzo Abe mają nadzieję podpisać w Nowym Jorku w przyszłym miesiącu podczas Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Przedstawiciel handlowy USA Robert Lighthizer powiedział, że umowa dotyczy rolnictwa, taryf przemysłowych i handlu cyfrowego.

Te artykuły również Cię zainteresują
Trump powiedział, że Japonia zgodziła się kupić nadwyżkę amerykańskiej kukurydzy, która jest problematyczna dla rolników w wyniku sporu handlowego między Waszyngtonem a Pekinem. Abe odniósł się do potencjalnego zakupu kukurydzy i powiedział, że zajmie się tym sektor prywatny.

Premier Japonii wyraził nadzieję, że ogrom pracy, który pozostał do wykonania przy umowie handlowej zostanie zakończony do 21 września (Zgromadzenia Ogólnego ONZ). Japonia już teraz importuje towary rolne z USA o wartości $14 mld, umowa otworzy drogę do kolejnych towarów o wartości $7 mld.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here