Naga MarketsG20 chce regulować rynek kryptowalut Największe gospodarki światowe (G20) chcą wprowadzenia standardów regulujących walkę z praniem brudnych pieniędzy w sektorze kryptowalut do października bieżącego roku. 


G20 – czyli grupa ministrów finansów i prezesów banków centralnych z Unii Europejskiej oraz 19 największych gospodarek świata – powtórzyło zamiar uregulowania sektora kryptowaluty w zakresie norm AML. To kontynuacja debaty, którą kraje toczą od marca tego roku w ramach szczytu w Buenos Aires.

Po pierwsze, zachowaj czujność!

Oficjalne oświadczenie wydane przez forum w niedzielę potwierdza, że państwa członkowskie “zachowują czujność” w monitorowaniu sektora kryptowalut, pomimo stwierdzenia, że ​​”krypto-aktywa nie stanowią w tym momencie globalnego ryzyka stabilności finansowej”.

Forum G20 chucha jednak za zimne i wzywa organ nadzorczy, Radę Stabilności Finansowej (FSB), do monitorowania ryzyka w sektorze walut cyfrowych, a także do interweniowania, gdyby zaszła taka potrzeba.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Po drugie, reguluj!

Ponadto fragment dokumentu ujawnił, że członkowie G20 mają zamiar uregulować rynek cyfrowych monet w swoich jurysdykcjach.

Oświadczenie brzmi:

“Podtrzymujemy nasze marcowe zobowiązania związane z wdrażaniem standardów FATF i zwracamy się do FATF o wyjaśnienie w październiku 2019 r., w jaki sposób jego standardy mają być zastosowanie do krypto-aktywów.”

Grupa zadaniowa ds. Działań finansowych (FATF) – międzynarodowy organ złożony z 37 krajów, których zadaniem jest walka z praniem pieniędzy i finansowaniem terroryzmu – już pracuje nad wiążącymi zasadami wymiany kryptowalut na całym świecie. Dyskusje nad inicjatywą rozpoczęły się w czerwcu i idą w kierunku ujednoliconego podejścia do ustanawiania licencji i norm KYC dla giełd kryptowalut.

Gubernator Bank of England Mark Carney poprosił też o “czujne monitorowanie” sektora kryptowalut. Jednocześnie rząd francuski, reprezentowany przez ministra finansów Bruno Le Maire, wezwał G20 do debaty nad kryptowalutami, ale zalecił unikanie bezpośrednich i szybkich regulacji.

G20 rozdarte?

Debata toczy się już od marca br. Opinie poszczególnych członków G20 względem kryptowalut są jednak podzielone. Od rynków przychylnych nowej technologii (Argentyna, Australia, Kanada, USA, Japonia) przez te, które dopiero wyrabiają sobie zdanie (Korea Południowa, Francja) po wrogo nastawione do bitcoina i jemu pochodnych (RPA, Brazylia).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here