Naga MarketsPostanowiłem powrócić do wpisu na temat G-Energy SA ze względu na popularność spółek groszowych. Są one chętnie kupowane przez inwestorów, bo przecież zmiana ich wartości o grosz to często kilka do kilkunastu procent zysku (w przypadku GNG (aktualna cena 0,13 zł) jeden grosz daje ok 7,5 % zysku). W ostatnim czasie byliśmy świadkami wielu takich wzrostów, chociażby spółka SNX, IFC, CHS, TRN.

Za każdym razem pojawia się pytanie – co było charakterystycznego na wykresie?

Od momentu napisania poprzedniego wpisu na wykresie spółki GNG pojawiło się jeszcze kilka podobnych do siebie świeczek, bez znaków szczególnych i gdyby nie wolumen na jednej z nich, to wykres wyglądał jak “masło maślane” – w kółko to samo.1015-gngAkurat w przypadku GNG inwestor, o ile podejrzewał spekulacyjny rajd, mógł zdecydować się na zlecenie zakupu akcji po świeczce wybiciowej, wtedy nie było jeszcze za późno.

Ale z drugiej strony sam widzisz, do jakiego pułapu cena dotarła – z 12 groszy na 17… Fakt faktem to stanowi zysk około 41 %, ale czy jest wśród nas osoba, która sprzedała akcje po 17 groszy? Założę się, że nie ma. Zapewne każdy kto kupił, trzyma akcje do teraz – czyli albo jest “na zero” albo zarabia jednego grosza na akcji. Czy cena dotarła do jakiegoś ważnego poziomu? Do linii oporu trendu spadkowego? Hmm. Przyznam szczerze, że dopiero teraz, gdy powstał trzeci wierzchołek, ta linia wygląda poważnie. Przed nim w ogóle bym nie przypuszczał, że cena zatrzyma się właśnie na niej. Ponieważ trend spadkowy toczył się w różnych prędkościach a ta linia nie uwzględnia tego. Sam zobacz.1015-gng-dZielone linie pokazują, że praktycznie każdy poziom może być wsparciem – każdy wygląda tak samo.

Co dalej? W sumie, ostatnia fala wzrostowa to nowy, wyższy swing. Początek trendu wzrostowego, krótkoterminowego. Pozostaje pytanie, w którym momencie cena znowu powróci do wzrostów? Może to uczynić w każdej chwili, dlatego też proponuje bacznie obserwować notowania giełdowe, ponieważ ewentualny zasięg wzrostów może sięgnąć poziomu ok. 0,29 zł bez większych problemów. Szansa na ponad 100%.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

4 KOMENTARZE

 1. czas powrócić do obserwacji tego zapomnianego od końca pazdzirnika waloru .
  a może akurat nastąpi pokonanie tego oporu na poziomie 0,16.
  i wtedy trzeba będzie brać, brać.

 2. i co ja tu mogę napisać w odpowiedzi na Pana wpis Panie Michale.
  reasumując .
  jezeli w poprzedniej AT z dn. 23. 09. uważał pan poziom 0,11 trudny do pokonania bo trend spadkowy trwał na dobre …. to dziś widzimy ze poziom ten został pokonany i to z hukiem o 50% w niecałe 3 tygodnie.
  co będzie jezeli historia powtórzy się ??… ano będzie to że w podobnym okresie czasowym osiągnie poziom ok. 0,45 … czy jest to mozliwe …. ??? czekamy , zobaczymy !!

 3. Witam,
  Na wstępie – dziękuje za komentarz, ponieważ to one motywują mnie do “wnikliwych” analiz, ale chciałem napisać małe sprostowanie: W tym wpisie nie ma żadnego przejawu pesymizmu. Jako zwolennik metod Price Action chciałem przyjrzeć się wykresowi pod kątem sygnałów, które pojawiły się przed wybiciem. W poprzednim wpisie pisałem o technicznym poziomie 0,11 zł jako małej granicy między trendami (na razie) średnioterminowymi i takowa została osiągnięta.
  Ostatni akapit tego wpisu również nie zawiera negatywnych treści a podany poziom 0,29 to najbliższa bariera jaka będzie następną przeszkodą – nikt nie powiedział, że jej nie pokonamy. Również i ja uważam, że być może będzie jedynie przystankiem przed dalszymi wzrostami. Spółki groszowe rządzą się swoimi prawami. A kupienie groszówek i chowanie je w szufladzie to już inna bajka, nie przeczę, że zła. Taki typ inwestycji również jest w moim kręgu zainteresowań.
  Jeszcze raz dziękuje za aktywność i życzę zieleni w portfelu inwestycyjnym.

 4. Panie Michale .
  a z Pana wciąż pesymista jak w poprzedniej AT.
  Tak na szybko . Jakie 0,29 ? Jezeli juz to tylko chwilowy przystanek. Tam zasięg jest na 1,7 , potem 3.- …. a cel zasadniczy to 8.- !!! … Jezeli walor został przeceniony o ponad 99% /bezpodstawnie . bo spółka nie jest bankrutem w stanie upadłości … po prostu okres dekoniunktury na giełdzie i giełdach światowych / to dlaczego w okresie fali wzrostowej na którą to własnie zanosi się nie może powrócić na wyyysokie poziomy chozciażby i te poonad 10000 % wiem, wiem abstrakcja 🙂 , ale jezeli abstrakcją mozna było nazwać poziom cenowy 0.07 przy kurie 8.- .. to odwrotnie tez moze być . W/G mnie własnie jesteśmy na wsparciach /0.11-0,12/ po wybiciu się długotrwałego trendu spadkowego !!! Co mozemy zrobić to tylko dokonywać zakupów i schować głęboko w szufladzie i raz na koniec miesiąca sprawdzić sobie aktualny kurs i ile to jesteśmy do przoooooooooooooooooodu !!:)

  Szacun

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here