Naga MarketsRegulowany przez FCA broker FxPro poinformował 11 sierpnia, o uruchomieniu swojego najnowszego produktu, platformy do spread bettingu o nazwie FxPro Edge. Data premiery usługi nie jest przypadkowa – pierwszy mecz w sezonie Premier League rozegra bowiem Watford FC, z którym broker podpisał trzyletni kontrakt.


Oferta skierowana jedynie do rezydentów UK?

Chociaż najnowsze zmiany produktowe FxPro mogłyby być ciekawą alternatywą również dla polskich traderów, to z oświadczenia podmiotu wynika, że dostęp do spread bettingu poprzez FxPro Edge będą mieli jedynie brokerzy z rachunkami założonymi poprzez FxPro UK Limited, będącymi jednocześnie rezydentami Wysp Brytyjskich.

Te artykuły również Cię zainteresują
Najnowsza platforma oferuje handel na instrumentach rynku walutowego, indeksach giełdowych, akcjach, surowcach oraz towarach, bez dodatkowych prowizji i opłat naliczanych przez brokera.

Charalambos Psimolophitis piastujący rolę prezesa FxPro, w następujący sposób komentował premierę FxPro Edge: „Naszym głównym celem jest dostarczanie klientom nowych sposobów inwestowania na rynkach finansowych. Spread Betting w ostatnich latach zyskał wiele na popularności, a FxPro Edge jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie. Dodając do tego profesjonalne rozwiązania proponowane przez FxPro w modelu no dealing desk (NDD) traderzy otrzymują naprawdę godne uwagi narzędzie”.

Czy jest spread betting?

Spread betting to popularna w Wielkiej Brytanii alternatywa dla standardowych kontraktów na różnicę kursową (CFD) – chociaż instrumenty te są do siebie zbliżone, to można wyróżnić kilka podstawowych różnic pomiędzy innymi.

Spread Betting często przyrównywany jest do zakładów sportowych, w odróżnieniu od CFD to inwestor ustala czas wygaśnięcia „zakładu”. Walor sprzedawany jest po dolnej cenie spreadu, kupowany natomiast po cenie górnej, stawka za jeden punkt ustalana jest indywidualnie przez tradera, niezbędne jest utrzymywanie właściwego depozytu zabezpieczającego. Dodatkowo rezydenci UK (podatnicy) nie płacą podatku dochodowego od zysków wygenerowanych w ten sposób.

Więcej szczegółów odnośnie spread bettingu poprzez FxPro Edge dostępne jest w FAQ przygotowanym przez brokera.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here