Naga Marketsfxpro ccJeszcze w 2015 roku pojawiły się pierwsze pogłoski, że wywodzący się z Cypru broker FxPro planuje debiutować na londyńskiej giełdzie. IPO jak na razie nie miało jeszcze miejsca i wszystko wskazuje na to, że szybko nie nastąpi. Zgodnie z podawanymi dzisiaj informacjami, odpowiadać mają za to najnowsze propozycje brytyjskiego regulatora rynków finansowych, FCA.


IPO nie będzie, proszę się rozejść?

Serwis Sky News dotarł do informacji, z których wynika, że FxPro zrezygnował z zatrudnienia nowej kadry dyrektorskiej, gdyż przynajmniej w najbliższej przyszłości firma nadal pozostanie w prywatnych rękach, a jej akcje nie zostaną publicznie udostępnione na giełdzie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Powodem odłożenia w czasie decyzji o IPO jest niepewność środowiska regulacyjnego w Wielkiej Brytanii. Jak bowiem pisaliśmy pod koniec zeszłego roku, FCA – odpowiednik polskiego KNFu – rozważa wprowadzenie istotnych zmian, które mogłyby ograniczyć działalność brokerów detalicznych.

Regulator zasugerował  między innymi ograniczenie dźwigni handlowej do maksymalnie 50:1, zakaz oferowania bonusów od depozytów oraz konieczność informowania traderów o procentowej wartości transakcji stratnych. W tym momencie FCA prowadzi otwarty panel dyskusyjny, a ostateczna decyzja ma zapaść wiosną bieżącego roku.

Przede wszystkim cierpliwość

W związku z niepewną przyszłością branży detalicznej FX w UK, FxPro najprawdopodobniej postanowił poczekać na wyklarowanie się sytuacji i dopiero potem powrócić do procesu przygotowawczego, który ostatecznie pozwoli zadebiutować w londyńskiej bursie.

Chociaż FCA nie podjął jeszcze żadnych decyzji, to same plany wywołały wśród brytyjskich brokerów sporą panikę. Notowania największych firm CFD/FX notowanych na giełdzie traciły w pierwszej chwili nawet po kilkadziesiąt procent, a CMC Markets – jeden z najsilniejszych lokalnych graczy – zapowiedział możliwość zwolnień i przenosin do Europy Kontynentalnej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here