XTB

fxopen

FXOpen – informacje o brokerze

FXOpen jest brokerem założonym w 2003 roku jako edukacyjne centrum analizy technicznej spełniające zapotrzebowanie na specjalistyczną wiedzę, która zapewnia efektywny handel. W 2006 roku firma podjęła decyzję o otwarciu własnego centrum maklerskiego. Firma posiada oddziały w Australii, Nowej Zelandii, Rosji i Wielkiej Brytanii. Działalność brokerska firmy jest regulowana przez odpowiednie władze, w tym Komisję Finansową, Australijską Komisję Papierów Wartościowych i Inwestycji oraz Urząd Nadzoru Finansowego. Od 2009 roku firma zaoferowała swoim klientom dostęp do rachunków ECN za pośrednictwem platformy MT4.

FXOpen – warunki transakcyjne oraz oferta

FXOpen oferuje szeroka gamę instrumentów w tym m.in. kryptowaluty: Bitcoin, Litecoin, Namecoin i Peercoin. Konta handlowe w wersji: ECN, STP, Crypto, Micro. Spready zaczynają się o 0 pipsów, a depozyt można otworzyć już od wielkości 1 dolara. Maksymalna dźwignia do 1: 500. Firma oferuje także szeroki wybór opcji płatności.Jeżeli chodzi o dostępną game instrumentów, oferta brokera także jest bardzo zróżnicowana. Znajdziemy tu dostęp do najważniejszych kontraktów giełdowych oraz towarowych, metali szlachetnych i indeksów giełdowych. Po za tym mamy szeroką ofertę walutową oraz kryptowalutową. Broker oferuje również możliwość otwarcia tzw. konta islamskiego, które pozbawione jest tzw. swapów.

  ECN STP Crypto Micro
Rodzaj konta ECN STP ECN MM
Minimalny depozyt $100; $10; $10 $1
Maksymalny depozyt Bez limitu Bez limitu Bez limitu $3 000
Spread Ruchome od 0 pips ruchome ruchome ruchome
Prowizja Od $15 Nie 0.5% od wielkości transakcji Nie
Format kwotowania 0.12345 0.12345 0.12345 0.12345
Egzekucja market market market instant
Rekwotowania i poślizgi Nie/Tak Nie/Tak Nie/Tak Tak/Nie
Minimalny rozmiar transakcji 0.01 lot 0.01 lot 0.01 lot 0.1 microlots
Maksymalny rozmiar transakcji Bez limitu Bez limitu Bez limitu $1 000 000
Minimalny przyrost stawki 0.01 lot 0.01 lot 0.01 lot 0.01 microlots
Dźwignia do 1:500; do 1:500; 1:3 do 1:500;
Margin call 100% 50% 30% 20%
Stop Out 50% 30% 15% 10%
Konto demo Tak Tak Tak Nie
Konto islamskie Tak Tak Nie Tak
Hedging Tak Tak Tak Tak
Expert Advisors Tak Tak Tak Tak
Scalping Tak Tak Tak Nie

Platformy transakcyjne oferowane przez FXopen

Firma oferuje kilka rodzajów platform transakcyjnych. Wśród nich jest tradycyjny MT4 oraz specjalna wersja tej platformy pod konta ECN oraz kryptowalutowe. Inny, specjalnie przystosowany rodzaj MT4 oferowany jest także dla kont mikro. Po za tym w ofercie brokera jest także platforma MT5, platforma online oraz bogate wsparcie dla handlu na urządzeniach mobilnych czyli wersje platformy na niemal wszystkie najpopularniejsze urządzenia i systemy.

Dodatkowe usługi

Broker oferuje liczne bonusy, dodawane do konta przy jego zasileniu. Ponadto w ofercie znajduje się tzw. cashback czyli zwrot części kosztów w zależności od wielkości dokonywanych transakcji. Ponadto w ofercie brokera znajdziemy także wsparcie edukacyjne oraz konta demo, na których można sprawdzić działanie platformy.

Opinie w Internecie

Podziel się opinią o brokerze na forum.comparic.pl

Podsumowanie

Broker FXOpen jest obecny na rynku od 2003 roku, w tym od 2009 roku jako broker oferujący usługi forexowe. Jest to długi okres czas co może świadczyć o jego renomie. Liczne bonusy oraz bardzo niskie depozyty mogą być ciekawą ofertą dla początkujących traderów, którzy nie chcą ryzykować większym kapitałem. Z tego powodu broker wydaje się być ciekawą opcją dla mniejszych graczy, chcących spróbować swoich sił na rynku walutowym.