Naga MarketsBroker oferujący klientom detalicznym dostęp do kontraktów na różnicę kursową FXCM informuje o zamiarze wprowadzenia do obrotu CFD akcji takich spółek jak Tesla, Apple, Facebook i inne. Z czasem oferta ta ma zostać rozszerzona dla całej bazy klientów. W pierwszej fazie broker zamierza skoncentrować się na akcjach notowanych w Stanach Zjednoczonych. W dalszej kolejności sukcesywnie mają zostać włączone akcje kolejnych krajów świata.

  • Grupa FXCM wprowadza do obrotu CFD nowe instrumenty, które początkowo zostaną oparte o akcje  Stanów Zjednoczonych. Z czasem oferta ta zostanie rozszerzona
  • W pierwszej kolejności produkty zostaną wprowadzone w południowej Afryce i Australii. Europa jest na trzecim miejscu w kolejności
  • Broker znany jest z wielu poważnych afer w USA i Wielkiej Brytanii. Po ogłoszeniu bankructwa, firmę przejął nowy właściciel

Nowe instrumenty CFD w pierwszej kolejności zostaną oparte o akcje spółek Stanów Zjednoczonych

FXCM postanowił zapewnić swoim klientom akcje co najmniej pięciu krajów wywodzących się z najbardziej rozwiniętych gospodarek świata. Ponad 100 akcji ma zostać wprowadzonych do obrotu CFD na platformach Meta Trader 4 oraz Trading Station, a także na urządzeniach mobilnych. Na samym początku akcje te będą oparte o najpopularniejsze spółki notowane na giełdzie w USA. Warto zaznaczyć, że wpisując się w obecne trendy, dostęp do instrument będzie bez-prowizyjny.

Te artykuły również Cię zainteresują
Nowy produkt zostanie najpierw wprowadzony na rynek południowoafrykański i australijski, a dopiero później na rynek europejski. W ciągu kilku następnych miesięcy liczba akcji ma przekroczyć ponad 100 kontraktów CFD.

Zobacz również: Ropa WTI: rolowanie znów wywołuje szoki

Nowy właściciel FXCM stara się odbudować zaufanie do marki, która została nadszarpnięta całą serią afer

Broker FXCM znany jest z dwóch największych afer dotyczących kwestii asymetrycznego poślizgu. W 2011 roku NFA nałożyła na brokera grzywnę 2 mln USD, a CFTC nakazał wypłacić klientom14 mln USD z tytułu nadużywania prawa. W konsekwencji broker ten dostał bana na prowadzenie działalności w USA.

W podobny sposób zareagował brytyjski nadzór finansowy (FCA), który w lutym 2014 roku nałożył grzywnę na FXCM i FXCM Securities Ltd (FXCM UK) w wysokości 4 milionów funtów. Kara została nałożona za naruszenia w kwestii poślizgu i nie poinformowanie FCA o dochodzeniu CFTC w sprawie tych samych praktyk. Około 6 milionów funtów zostało również wypłaconych na rzecz klientów FXCM UK.

Firma oficjalnie ogłosiła bankructwo i obecnym właścicielem jest zupełnie ktoś inny. Od chwili przejęcia broker FXCM stara się najmocniej odbudować utracone zaufanie i regularnie rozbudowuje swoją ofertę o nowe produkty.

Autor artykułu poleca także:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here