Naga MarketsFXCM

Traderzy obracający kontraktami różnic kursowych (popularnie znane jako CFD) z całą pewnością będą zainteresowani dodatkiem do obecnej oferty FXCM w postaci „mikro CFD”. Ruch przedsiębiorstwa jest efektem znacznego wzrostu popularności wśród traderów kontraktów CFD o niskiej marży, powszechnie dostępnych w przypadku walut.

Nowy produkt poszerza obecną ofertę brokera w zakresie CFD i ma być dostępny po 1/10 aktualnej wartości normalnych kontraktów różnic kursowych.

Traderzy aktywni w zakresie instrumentów pochodnych spot FX korzystają z elastycznych marż – niektórzy brokerzy oferują do 0,25% lub 0,20%. CFD oparte na kontraktach futures mają typowe wymagania w tym zakresie na poziomie 1% (indeksy i towary) oraz 5% (akcje). Rzeczywisty poziom dźwigni zależny jest od brokera oraz specyfikacji kontraktu. Drew Niv, prezes FXCM, w oświadczeniu firmy tak komentował wprowadzenie nowego produktu:

„FXCM będzie pracować w tym roku, aby nasza oferta kontraktów CFD była jedną z najbardziej unikalnych oraz konkurencyjnych na rynku. Dzisiaj podjęliśmy pierwszy krok w tę stronę.”

FXCM poszerzył swoją gamę produktów o CFD w 2010 roku – podejmując decyzję zbliżoną do kilku innych firm brokerskich operujących w ramach FX. Kontrakty CFD po raz pierwszy natomiast zaprezentowano w UK w latach 90-tych jako instrument pochodny podobny do swapów akcyjnych. Później zostały sformalizowane oraz udostępnione na rynku handlu detalicznego z ulgami podatkowymi. Kontrakty CFD są powszechne w wielu krajach rozwiniętych jako uzupełnienie dla tradycyjnego obrotu akcjami. Inwestorzy korzystają z nich w celu zabezpieczenia swojej ekspozycji rynkowej, podejmując dwukierunkowy handel – ustawiając się na długich lub krótkich pozycjach. Największym rynkiem dla CFD jest obecnie UK – londyńska giełda dokonuje obrotu ponad 30% wszystkich wolumenów kontraktów różnic kursowych.

Ruch wykonany przez FXCM wyraźnie wskazuje, że CFD zyskują sobie coraz większe znaczenie w porównaniu do innych, bardziej uznanych produktów tradingowych. Nie powinien on jednak nikogo dziwić – w rocznym raporcie za 2012 roku przedsiębiorstwo podało bowiem, że dzięki kontraktom CFD na metalach, energii oraz indeksach giełdowych wygenerowało około 18,8% swojego całkowitego wolumenu handlowego.

 Za forexmagnates.comtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here