Naga MarketsfxcmZ oświadczenia za ubiegły miesiąc wynika, iż broker FXCM zanotował spadek wolumenu w handlu detalicznym, natomiast jeśli chodzi o trading instytucjonalny, zanotowano dużo lepszy wynik.


Patrząc na liczby jakie można znaleźć w oświadczeniu widać, że w lutym spadł wolumen dotyczący klientów detalicznych o 6,6% z 331 mld USD do 309 mld USD w porównaniu do stycznia br. Dużo lepiej wygląda jednak ten sam wolumen, ale gdy porównamy go do lutego z roku poprzedniego, gdzie wyniósł on 227,2 mld USD, co daje nam wzrost aż od 36%.

Wracając do porównania lutego ze styczniem, nie najlepiej wygląda średni dzienny wolumen (ADV), który zniżkuje aż o 11% i tak w lutym utrzymywał się on na poziomie 14,7 mld USD, a w styczniu było to aż 16,5 mld USD. Jeszcze gorzej jest kiedy dokonamy porównania rok do roku. Tu widać, że ADV jest niższy o 29% w stosunku do lutego 2015 roku.

[pullquote align=”right” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Dostęp do rynku spot oferuje broker Admiral Markets[/pullquote]

Spadła także liczba transakcji klientów detalicznych i tak w FXCM obsługiwano ich 654.287, co w porównaniu ze styczniem 2016 roku, gdzie liczba ta sięgnęła 689.635, daje spadek o 5,1%. Ciekawie robi się jednak kiedy zrobimy porównanie transakcji rok do roku, gdyż tam zauważony został wzrost o 45%.

Po przeprowadzce do FXCM klientów instytucjonalnych, wolumen w tej gałęzi biznesu zwiększył się do 53 mld USD, co w porównaniu do stycznia 2016, gdzie było to 36 mld, daje wzrost aż o 47,2%. Średni dzienny wolumen (ADV) klientów instytucjonalnych uplasował się na poziomie 2,5 mld USD, a więc wzrósł w porównaniu do stycznia, gdzie było to 1,8 mld USD o 38,9%.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here