Naga MarketsNiemiecka komisja ds. nadzoru nad rynkiem finansowym (BaFin) ostrzegła 18 września inwestorów detalicznych przed rzekomo nieuczciwą działalnością firmy inwestycyjnej FXC Markets operującej z terenu Berlina, która twierdzi, że posiada licencję regulatora.

Co więcej, podmiot posługuje się danymi biznesowymi jednego z największych brokerów detalicznych w branży FXCM (Forex Capital Markets Limited), który również posiada jedną ze sowich siedzib w stolicy Niemiec.

Na stronie FXC Markets znajduje się informacja, że broker jest marką należącą do BT Systems LTD, przedsiębiorstwa zarejestrowanego na Wyspach Marshalla.

„Jedynie FXCM posiada prawo do świadczenia usług finansowych w Niemczech. FXCM jest brokerem licencjonowanym przez brytyjskie FCA oraz zarejestrowanym w BaFin” – informuje regulatora zza zachodniej granicy. „Jednocześnie FXC Markets nie posiada uprawnień wydanych przez BaFin ani FCA. Pomiędzy dwoma podmiotami nie istnieją żadne powiązania”

Rynkowe „klony” to popularna taktyka oszustów, którzy próbują wykorzystać zaufanie do marki zbudowanej przez inne przedsiębiorstwo i tym sposobem przyciągnąć do siebie potencjalnych klientów pewnych, że powierzają swoje środki sprawdzonemu brokerowi.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here