Naga MarketsRozpoczynamy serię testów komercyjnych robotów, którą ogłosiliśmy we wpisie Przetestuj z nami komercyjnego robota za darmo!

Jako pierwszego robota przedstawiamy rozwiązanie pod nazwą FX-Builder.

 

FX-Builder

 

FX-Builder to narzędzie do tworzenia EA i jednocześnie robot występujący w trzech odmiennych wersjach – Light, Basic oraz Pro. Każda z nich posiada dwa zestawy ustawień co w rzeczywistości oznacza, iż otrzymujemy po 2 EA dla każdej wersji.

Fx-Builder Light: 2 strategie

 • Light_1
 • Light_2

Są to systemy oparte o sygnały wskaźnikowe. Minimalny depozyt dla każdej strategii, podawany przez producenta to 600$. Obie strategie opierają się o martyngałowe zarządzanie kapitałem, począwszy od pozycji na 0,01 lota i są dedykowane parze EURUSD.

Fx-Builder Light
Statystyki producenta

 

 

FX-Builder Basic: 2 strategie + wersja light

 • Basic_1 – min. depozyt 650$
 • Basic_2 – min. depozyt 500$

W wersji basic, strategie oparte są o systemy słupkowe. Tak samo jak w wypadku wersji light, opierają się o martyngałowe zarządzanie kapitałem począwszy od pozycji 0,01 lota i są dedykowane parze EURUSD.

FX-Builder
Statystyki producenta

 

FX-Builder Pro: 2 strategie + wersja basic oraz light

 • Pro_1 – przeznaczona dla AUDUSD, min. depozyt 2000$
 • Pro_2 – przeznaczona dla GBPUSD, min. depozyt 2200$

Oba systemy działają w oparciu o siatki zleceń oraz są zarządzane martyngałowo, począwszy od zlecenia na 0,01 lota.

FX-Builder
Statystyki producenta

 

Jednak FX-Builder to nie tylko gotowe 6 rozwiązań. Autorzy postanowili pozostawić w pełni konfigurowalnego robota do dyspozycji użytkowników. Istnieje możliwość zmiany ponad 200 parametrów! Daje to sposobność stworzenia własnego robota wykorzystującego funkcję wbudowane w EA i takie właśnie jest założenie twórców. Prezentowane powyżej strategie to nic innego jak gotowe zestawy ustawień tych parametrów! Wszystkie parametry są w pełni kompatybilne ze sobą a ich wyjaśnienia znajdują się w instrukcji.

Dla przykładu istnieje możliwość włączenia 3 źródeł sygnałów na raz, zmienienie parametrów wskaźników czy zmiana w sposobie zarządzania kapitałem. Można więc zmodyfikować gotowe strategię do własnych potrzeb lub stworzyć całkowicie nowe za pomocą kliknięć!

Wystarczy wersja Light aby mieć dostęp do tego wszystkiego. Pozostałe dwie wersje niosą ze sobą po prostu zestawy ustawień EA, które technicznie jest takie samo dla każdego pakietu.

Testy

Przebieg backtestów producenta można obejrzeć tutaj wraz ze specyfikacją jaka została wykorzystana do tych testów. Jednak przejdźmy do tego co najważniejsze czyli czy dane producenta zgadzają się z rzeczywistością. W różnych wariantach testów historycznych, wszystkie strategie przyniosły zysk z maksymalnym obsunięciem kapitału nie większym niż te prezentowane na powyższych wykresach.

Konto testowe Comparic

Natomiast ten wykres przedstawia krzywą kapitału dla naszego konta testowego. Jest to konto demo u brokera FX Salt, działające 24h/dobę na serwerze VPS. Depozyt startowy wynosił 10 000$ przy dźwigni 1:400. Na koncie włączone są wszystkie strategie na interwale M15. Aby zobaczyć jak kształtują się wyniki dla poszczególnych strategii, należy kliknąć na powyższy wykres co przeniesie na stronę myfxbook. Następnie w prawym górnym rogu wybrać “Custom Analysis” po czym w zakładce Magic, wybrać pożądaną strategię i potwierdzić przyciskiem “Analyze”.

Plusy FX-Buildera:

 • zgodność z prezentowanymi statystykami

 • rewelacyjny kontakt z supportem (max 24h)

 • robot jest aktualizowany, producent przesyła nowe wersje

 • możliwość szerokiego dostosowania do własnych potrzeb – robot nie jest czarną skrzynką FX-Builder

M.in. można wyłączyć martyngał, zmienić początkową wartość pozycji, zmienić parametry wskaźników czy włączać/wyłączać lub łączyć  sygnały – wskaźnikowe, słupkowe oraz siatkowe. Daje to możliwość stworzenia całkowicie własnego robota na bazie zaimplementowanych rozwiązań.

 • twórca jest otwarty na dołączenie własnego kodu do EA na życzenie

 • dostępna wersja demo do testów

 • dołączana wygodna instrukcja z opisem poszczególnych parametrów

 • konsekwentna wzrostowa tendencja krzywej kapitału bez drastycznych obsunięć – brak “złotych strzałów”
 • możliwość stworzenia własnego EA za pomocą kliknięć

Minusy FX-Buildera

 • dla niektórych minusem może być zastosowanie martyngałowego zarządzania pozycją chociaż można je wyłączyć w ustawieniach

Martyngał (w wypadku FX-Buildera jest to martyngał stratnych pozycji), oznacza sytuację w której po zamknięciu stratnej pozycji, następną otwiera się o dwukrotnie większym wolumenie. Czyli po zamknięciu na stracie 0,01 lota, następna pozycja będzie na 0,02 lota a jeśli ta również będzie stratna to następna zostanie otwarta na 0,04 lota. Oczywiście niesie to ze sobą korzyści jak i zagrożenia. Szybciej odrabiamy straty kosztem ryzyka wystąpienia serii strat, które mogą doprowadzić do wyzerowania rachunku.


Nasza ocena: pozytywna

W związku z wynikiem testów, osobiście mam włączoną wersję Basic na swoim prywatnym, realnym koncie. Aktualnie wyniki są porównywalne z wynikami konta demo.

————————————————————————————

Jeżeli zdecydujesz się na zakup robota, przeczytaj koniecznie poniższy tekst:

 • Czy Comparic czerpie korzyści z rekomendacji EA?

Tak, otrzymujemy prowizję od sprzedanych egzemplarzy. Jednakże wszystkie roboty do testów dostajemy za darmo, przez co nie mamy presji aby zarobić na koszty, także rekomendujemy tylko te rozwiązania, które w testach wykażą się skutecznością i zdobędą nasze zaufanie.

 • Czy kupując tego robota mam gwarancję, iż będzie on działał?

Taka gwarancja nigdy nie istnieje. Robimy co w naszej mocy aby dogłębnie przetestować danego robota. Wszystkie prezentowane wykresy krzywych kapitału, są automatycznie aktualizowane i przedstawiają stan faktyczny. Dodatkowo, dwa razy w miesiącu przeglądamy wyniki testowanego robota i aktualizujemy opis na stronie w razie nowych obserwacji. Rozwiązanie działające wczoraj, nie koniecznie musi działać jutro. Należy o tym pamiętać, ponieważ decyzja, odpowiedzialność i ryzyko leżą po Twojej stronie.

 • Dlaczego warto dokonać zakupu poprzez comparic.pl?

Staramy się wynegocjować dla Was zniżki dzięki czemu macie możliwość tańszego zakupu. Wraz ze wzrostem ilości sprzedanych egzemplarzy rośnie również nasza pozycja negocjacyjna dzięki czemu będziemy w stanie przedstawiać Wam korzystniejsze oferty.

 • Czy dostanę pomoc w obsłudze EA?

Nie jesteśmy w stanie pomóc każdemu z osobna dlatego zawsze sprawdzamy jak działa support danego narzędzia. Jeżeli jednak wystąpi konkretny problem którego nie jesteś w stanie rozwiązać, a np. nie operujesz językiem angielskim – możesz do nas napisać.

————————————————————————————

FX-Builder Light

FX-Builder Light

 

Cena producenta: 95,00$


FX-Builder Basic

FX-Builder Basic

 

Cena producenta: 195,00$


FX-Builder PRO

FX-Builder Pro

 

Cena producenta: 295,0$

 

Aby uzyskać 10% rabat należy po kliknięciu w obrazek interesującej Cie wersji, zaznaczyć “I have a discount coupon”, wpisać hasło “comparic.pl” (bez cudzysłowów) i nacisnąć ikonę odświeżenia po prawej stronie. Jeżeli kupon został poprawnie dodany, cena zmniejszy się o 10%. Oferta obowiązuje do końca lipca.

Planowana aktualizacja wpisu oraz oceny EA: 18/07/2013

 

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here