Naga MarketsFWIG20: Kontrakty futures na WIG20 z lekkim przytemperowaniem optymizmuPo silnych wzrostach środowej sesji kolejne, czwartkowe notowania lekko przytemperowały ten optymizm. Kurs był jednak dość stabilny przez większość dnia, jedynie w pierwszej godzinie sesji po otwarciu rynku kasowego pojawił się większy nawis podaży, który dość szybko został wyczerpany. Zmienność w trakcie notowań na poziomie 25 pkt. jest niskim poziomem.

FWIG20 na wykresie technicznym

Nas wykresie 60-min kurs podtrzymuje górne wybicie z wcześniejszego trendu bocznego. Wcześniejsze górne ograniczenie 1874 pkt. teraz stanowi pierwsze wsparcie. Niepokój wykazuje wskaźnik MACD ze swoim przebiciem linii sygnalnej (sygnał sprzedaży). Na wykresie dziennym pojedyncza szpulka nie stanowi jeszcze o niczym szczególnym, jest podtrzymane wybicie ponad linię ostatnich kilkumiesięcznych szczytów. Natomiast uwagę może zwracać zachowanie RSI, który pozostaje blisko strefy wykupienie rynku z trudnością osiągający nowe maksima cenowe.

Te artykuły również Cię zainteresują
W grupie spółek indeksu bazowego większość notowała niewielkie spadki. Negatywnie przysłużyły się indeksowi sektor paliwowy i finansowy oraz w pojedynkę CDPROJEKT i DINOPL. Wyraźniejsze wzrosty notowały spółki górnicze, uwagę zwraca mocna zwyżka akcji JSW. Na giełdach zagranicznych dla głównych indeksów kursy oscylowały blisko poprzedniego zamknięcia, w Europie raczej z lekko ujemnych odchyleniem.

Poranne notowania kontraktów terminowych dla czołowych indeksów zachowują się stabilnie, w USA jest wykazywana lekka zwyżką. Ich zmiana do wczorajszego popołudnia implikuje neutralny początek sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy przede wszystkim uwagę na odczyty z amerykańskiego rynku pracy oraz tamże o nowych zamówieniach w przemyśle i na dobra trwałego użytku.

Marcin BrendotaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here