Naga MarketsFWIG20: Kontrakt terminowy nadal w trendzie bocznymPoczątek tygodnia na krajowym rynku mija bez większych emocji. Dla indeksu bazowego wartość obrotów ostatnim razem była niższa blisko 3 lata temu. Dla rynku terminowego skumulowane obroty są najniższe od połowy lutego. Zakres wahań wczorajszej sesji wyniósł raptem 20 pkt. Prawdopodobnie jest to wynik absencji dwóch głównych rynków finansowych, w USA i Wielkiej Brytanii.

Brak sygnałów na dynamiczne ruchy giełdowe

Dziś aktywność inwestycyjna powinna być wyższa, ale nie wiadomo czy przełoży się to na również bardziej dynamiczny ruch cen. Kurs FW20 nadal drąży trend boczny i jak na razie nie ma sygnałów zwiastujących wybicie. Nawet na RSI, który niedawno podjął próbę górnego wyłamania z trendu bocznego, dość szybko nastąpiło cofnięcie. Wartości ADX są najniżej od ponad 3 lat.

Te artykuły również Cię zainteresują
Silna strefa oporu 1688 pkt. określona zniesieniem 50% ostatniej fali spadkowej oraz marcowej luki cenowej wydaje się bastionem trudnym do zdobycia. Aczkolwiek dużą zachętą do testowania byłyby bieżące notowania kontraktów terminowych na główne indeksy S&P500 i DAX które podejmują wyzwanie wybijając się ponad linię ostatnich szczytów. Wczorajszym czynnikiem wzrostu na rynkach zachodnioeuropejskich był głównie odczyt wskaźnika nastrojów gospodarczych Ifo dla Niemiec, który po ostatniej zapaści istotnie odbił w górę sprzyjając oczekiwaniom szybszego przywrócenia aktywności gospodarczej.

FW20 w układzie dziennym

Marcin Brendota

Warto zobaczyć również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here