Naga MarketsFWIG20 kolejny dzień korekty piątkowej zwyżkiWtorkowa sesja przyniosła ponownie niewielkie osłabienie na krajowym rynku. Na wykresie dziennym FW20 pojawiła się kolejna świeca szpulka lekko korygująca piątkową zwyżkę. Obecnie najbliższym oporem jest lokalne maksimum z początku marca (1910 pkt.), ale głównym poziomem docelowym jest punkt startowy wcześniejszej fali spadkowej, czyli 2136 pkt. Ostatnie dwie świece sygnalizują osłabienie wzrostowego impetu, ale nie są to jeszcze wskazania do odwrotu.

Energetyka silnie zwyżkuje po ostatniej sesji

Na diagramie 60-min są podtrzymane zagrożenia korektą spadkową w postaci wcześniejszych, negatywnych dywergencji na RSI oraz sygnału sprzedaży na MACD. Wśród spółek indeksu bazowego wyróżnia się po wczorajszej sesji silnie zwyżkująca energetyka, prawdopodobnie na fali ograniczenia ich aktywności wydobywczych (kopalni) przy finansowaniu kosztów pracowniczych tych aktywów ze strony państwa. Nie jest to jednak sektor o dużej reprezentacji w indeksie. Dobrze zachowujące się ostatnio banki dostały lekkiej zadyszki, to samo dotyczy spółek paliwowych. Na CDPROJEKT biała świeca z wysokim dolnym cieniem wskazuje na próbę szerszej aktywizacji popytu.

Na giełdach zagranicznych nowe historyczne rekordy bije Nasdaq wspierany wciąż pozytywnymi nastrojami największych spółek technologicznych, natomiast cofnął się reprezentant tradycyjnej ekonomii Dow Jones. Dziś kończy się posiedzenie FED, rosną oczekiwania na decyzję o kontroli całej krzywej rentowności amerykańskich obligacji skarbowych, co oznaczałoby że interwencjom zostałby poddane również obligacje o dalekich terminach zapadalności. Wynik posiedzenia będzie znany już po zamknięciu notowań na krajowym rynku. Zmiana notowań kontraktów terminowych na główne indeksy zagraniczne od wczorajszego popołudnia implikuje lekko wzrostowy początek sesji dla FW20.

FW20 w układzie dziennym

FW20 w układzie 60-minutowym

Marcin Brendota

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here