Naga MarketsPrzebieg wczorajszej sesji na krajowym rynku miejscami miał dość nerwowy przebieg. Przede wszystkim już na otwarciu notowań, po silnych zwyżkach w poprzednich dniach oraz słabszym poranku dla futures na zagraniczne indeksy, kurs FW20 zaczął spadać przy dość wysokich obrotach. Dopiero w godzinach popołudniowych, prawdopodobnie pod wpływem odrabiania wcześniejszych strat i przejścia do ofensywy na rynkach zagranicznych, notowania na krajowym rynku również dokonały zwrotu. Ostatecznie zamkniecie sesji dla FW20 wypadło w punkt z kursem odniesienia. Indeks bazowy istotnie wsparły zwyżki pojedynczych spółek jak CDPROJEKT, ALLEGRO i DINOPL.

FW20 zaczął spadać przy dość wysokich obrotach

Na wykresie dziennym pojawiła się świeca wisielca, bardzo wysoki wolumen porównywalny z obserwowanym na marcowym odbiciu sugeruje mocną walkę popytu i podaży. Niewykluczone, że w najbliższych dniach będzie obserwowana istotnie podwyższona zmienność, chociaż bez określonego wyraźnie kierunku zmian notowań. Technicznie bieżący kurs pozostaje blisko strefy oporu wrześniowego dołka 1655 pkt. RSI podtrzymuje górne wybicie z kanału spadkowego, na MACD został odnowiony sygnał kupna.

Te artykuły również Cię zainteresują

Na wykresie 60-mn kurs podtrzymuje wybicie ponad 4 tyg. spadkowa linię oporu, w trakcie sesji był wykonany ruch powrotny do jej przebiegu. Natomiast uwagę nadal zwracają wskazania wykupienia rynku na RSI z ryzykiem pojawienia się negatywnych dywergencji na nim oraz na MACD.

Poranek na giełdach zagranicznych przynosi umocnienie futures na DAX oraz NAsdaq100, pozostaje neutralny dla kontraktów na S&P500. Na rynku amerykańskim dużą moc wykazują spółki technologiczne, uwagę zwraca jednak nietypowe względem rynku akcji zachowanie obligacji skarbowych, również wykazujących znaczący wzrost cen. Obecnie tłem dla rynków pozostaje zliczanie głosów w wyborach prezydenckich w USA, które wykazują bardzo zrównoważoną walkę. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na kwartalne odczyty w USA o kosztach zatrudnienia i produktywności oraz posiedzenie FED.

FW20 w układzie dziennym

FW20 w układzie 60-minutowym

Marcin Brendota

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here