Naga MarketsFW20 z wzrostowym początkiem sesjiKoniec tygodnia przyniósł kontynuację zniżki na krajowym rynku, ale też nastroje na głównych parkietach zachodnich również pozostawały pod presją spadkowych nastrojów. Uwagę ponownie zwróciło wykazywane w US gorsze relatywne zachowanie spółek typu growth vs. value.

WIG20 skończył sesję z delikatnym spadkiem

Dla WIG20 w większej mierze zdominowanego spółkami value (sektor finansowy i przetwórczy) dynamika spadku była wyraźnie mniejsza w porównaniu z indeksami giełd zachodnich, chociaż to głównie sektor finansowy i energetyka odpowiadały za piątkowy spadek WIG20. Na wykresie dziennym FW20 kurs instrumentu jest coraz bliżej podstawy 3 miesięcznego kanału bocznego (1735 pkt.). Świeca doji sugeruje zmniejszenie impetu spadkowego i osiąganie stanu równowagi, co potwierdza również wysoki wolumen obrotu wskazujący, że będąca dotychczas w przewadze podaż napotyka rosnący w siłę popyt. RSI pozostaje w kanale spadkowym, jeszcze nie został osiągnięty stan wyprzedania rynku.

Na wykresie 60-min minimum piątkowej sesji osiągnęło wg. technik Fibonacciego poziom docelowy określony wsp. 2,618 z wcześniejszej korekty wzrostowej i 1,618 z ostatniej lokalnej podbitki (szczegóły na wykresie). Jednocześnie na wskaźnikach RSI oraz MACD są wykazywane pozytywne dywergencje. Sumując te argumenty wraz ze wskazaniami wykresu dziennego pojawiają się warunki dla wzrostowego odbicia. W odniesieniu do dzisiejszej sesji zmiana notowań kontraktów terminowych na indeksy DAX i S&P500 od wczorajszego popołudnia implikuje wzrostowy początek sesji dla FW20.

FW20 w układzie dziennym

FW20 w układzie 60-minutowym

Marcin Brendota

Warto zobaczyć również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here