Naga MarketsFW20 z niższą aktywnością na rynku. MACD nadal z aktywnym sygnałem sprzedażyWczorajsze notowania na krajowym rynku przebiegały bardzo spokojnie. Dla FW20 po lekko niższym otwarciu, z bardzo niewielkimi odchyleniami kurs z początkowym poziomem dotrwał do końca sesji. Niższa aktywność pokrywa się z sezonem wakacyjnym co oprócz zmienności notowań sygnalizuje wyraźnie słabszy wolumen ostatnich sesji.

Spółki energetyczne i górnicze bez możliwości zdominowania sektora finansowego

Na wykresie dziennym notowania są bardzo blisko podstawy ponad trzymiesięcznego kanału wzrostowego. Dla krótszej obserwacji jest podtrzymany trend boczny i rośnie ryzyko, że to on zdominuje najbliższe notowania co wiązałoby się także z naruszeniem dolnego ograniczenia kanału wzrostowego. Na MACD jest nadal aktywny sygnał sprzedaży. Dla spółek indeksu bazowego lepsze zachowanie spółek energetycznych i górniczych nie jest w stanie zdominować niemrawego zachowania sektora finansowego, który ma większościowy udział w indeksie.

Na wykresie 60-min kurs lekko obsuwa się, ale na wskaźnikach jak MACD i RSI była widoczna próba odwrotu w ostatnich godzinach notowań. Na giełdach zagranicznych swoją przewagę ponownie pokazały tzw. spółki wzrostowe, indeks Nasdaq osiągnął w cenach zamknięcia nowe maksimum cenowe. Zmiana notowań kontraktów terminowych na główne indeksy implikuje neutralny, lekko wzrostowy początek notowań dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę odczyt o nowych zasiłkach dla bezrobotnych w US.

FW20 w układzie dziennym

FW20 w układzie 60-minutowym

Marcin Brendota

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here