Naga MarketsCzwartkowa sesja przerwała serię wcześniejszych zwyżek, aczkolwiek skala spadku w porównaniu z tempem poprzedzającego wzrostu jest niska. Na wykresie dziennym FW20 po środowej świecy zbliżonej do spadającej gwiazdy wczorajsza szpulka stanowi również wyraz osłabienia wzrostowego impetu. Taką interpretację wspiera fakt osiągnięcia poziomu tegorocznych szczytów przez wskaźnik RSI.

WIG20 futures: sytuacja techniczna

Podobny układ świec miał jednak miejsce przed dwoma tygodniami, więc nie jest to jeszcze sygnał do odwrotu, a raczej wczesne ostrzeżenie. Na diagramie 60-min notowania pozostają w kilkudniowym, mocno nachylonym kanale wzrostowym. Bieżący kurs jest przy jego podstawie, nawet lekko ją naruszając. Na MACD jest aktywny sygnał sprzedaży, doszło również do negatywnego przecięcia linii DMI.

Te artykuły również Cię zainteresują
Gorący dzień miał miejsce w gronie spółek indeksu bazowego. Główną osią zainteresowania były akcje CDPROJEKT, które mimo udanego debiutu nowej gry ugięły się pod wskazaniami błędów w tej produkcji. Mimo dobrego zachowania akcji ALLEGRO, KGHM i segmentu paliwowego, nie udało się zrównoważyć silnie negatywnego wpływu producenta gier. Na wykresach PKOBP oraz PEKAO pojawiły się ostrzegające negatywne dywergencje na wskaźnikach RSI.

Na giełdach zagranicznych wczorajsza sesja przyniosła niewielkie zmiany dla głównych indeksów. Rynki wciąż czekają na uchwalenie pakietu stymulacyjnego w USA. Zmiana notowań kontraktów terminowych dla DAX i S&P500 od wczorajszego popołudnia implikuje neutralny początek sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na odczyt wskaźnika nastrojów konsumentów Uniw. Michigan.

Marcin BrendotaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here