Naga MarketsFW20: WIG20 futures z nowym maksimum na początku grudniaNotowania wtorkowej sesji przyniosły kontynuację zwyżki na krajowym rynku. Na wykresie dziennym FW20 jest ustanowione nowe kilkumiesięczne maksimum, ale też skracające się korpusy ostatnich świec, z wczorajszą przypominającą już wisielca, zdradzają osłabienie wzrostowe impetu.

FW20 po sesji wtorkowej

Dodatkowo zwiększa się tempo obniżania LOP. Wskaźniki podążające za trendem nie wykazują jeszcze niepokojów podtrzymując wzrostowe wskazania, rośnie mierniki siły trendu ADX.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zwracamy uwagą na sygnały wykupienia rynku dla RSI, który jest już blisko swoich tegorocznych szczytów. Na diagramie 60-min notowania oscylują wokół strefy oporu teoretycznego poziomu docelowego określonego wsp. 2,618 z wcześniejszej korekty spadkowej. W perspektywie ostatnich kilku dni jest wykazany trend wzrostowy z wyraźnie zaznaczoną wznoszącą się linią wsparcia. Na RSI są budowane negatywne dywergencje sugerujące słabnący impet ruchu.

CD Projekt nadal ciąży WIG20

W odniesieniu do spółek indeksu bazowego wciąż nerwowe nastroje obejmują akcje CDPROJEKT powodowane wychwyceniem kilku błędów w ostatniej produkcji studia. Zwracamy jednak uwagę na jutrzejszą, oficjalną premierę gry Cyberpunk 2077r. Mocno ujemny wpływ akcji tej spółki na WIG20 został zdecydowanie przykryty silną zwyżką cen akcji ALLEGRO oraz KGHM, który zbliża się do swojego historycznego maksimum (200,3 zł).

Mocne zwyżki odnotowały jeszcze spółki TAURONPE i LOTOS, ale ich wpływ na indeks nie jest duży. Na giełdach zagranicznych niewielka zwyżka miała miejsce dla głównie akcji amerykańskich, zmiana notowań kontraktów terminowych na czołowe indeksy od wczorajszego popołudnia implikuje lekko wzrostowy początek sesji dla FW20.

Marcin BrendotaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here