Naga MarketsFW20: WIG20 futures testował poziom 2000 pkt.Środowa sesja na krajowym rynku to czwarta, wzrostowa z rzędu. Zwyżkę indeksu bazowego przede wszystkim napędzał sektor finansowy, paliwowy oraz zaskakująco mocna energetyka. Po stronie banków być może uruchomienie kolejnej, rozszerzonej na inne branże tarczy dla przedsiębiorstw oraz uspokajające wypowiedzi prezesa NBP odnośnie do kondycji sektora wspierają wyceny akcji.

WIG20 futures z kilkumiesięcznym rekordem

Segment paliwowy wciąż płynie w nurcie oczekiwań poprawy koniunktury gospodarczej w innych segmentach oraz większego zużycia paliwa, chociażby w transporcie towarów, który przybiera na sile w okresie przedświątecznym, również marże rafineryjne u największych producentów wydają się stabilizować z tendencją do lekkiej poprawy.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kwestia wspomnianej tarczy antykryzysowej rozszerzonej na m.in. sprzedawców detalicznych obuwia istotnie wspiera również wycenę CCC. Dziś gorąco może być na akcjach CDPROJEKT, których cena po uprzednim spadku, wczoraj już stabilizowała się. Oficjalny debiut gry Cyberpunk 2077 wydaje się być jak na razie sukcesem, liczba graczy w szczytowym momencie na serwisie Steam przekroczyła milion co jest czwartym najlepszym wynikiem w historii, i przekroczyła pod tym względem bardzo doprą produkcję GTA V.

Na wykresie dziennym FW20 jest notowany nowy kilkumiesięczny rekord przybliżający kurs do oporu lutowej luki cenowej 2063 pkt. Ale też obecność świecy zbliżonej do spadającej gwiazdy oraz dotarcie do strefy oporu na RSI może lekko zastopować optymizm, chociaż sygnały osłabienia impetu (skracające się korpusy świec) były wykazywane już wcześniej i nie zostały potwierdzone.

Nad dzisiejszymi nastrojami mogą jednak zaważyć wczorajsze wyniki giełd amerykańskich wykazujących osłabienie głównych indeksów, a kontynuowane w porannych notowaniach kontraktów terminowych. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na kończące się posiedzenie ECB oraz z USA dane o zasiłkach dla bezrobotnych oraz wykonaniu budżetu.

Marcin BrendotaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here