Naga MarketsFW20: WIG20 futures poniżej poziomu 1700 pkt. Co przyniesie środa?Wczorajsza sesja przebiegała pod znakiem lekkiego odbicia kursu, które w ciągu dnia przerodziło się w płaski ruch. Notowania FW20 przed godz. 11 ustanowiły dzienne maksimum na 1705, po czym falowały bokiem, a na zamknięciu przyjęły poziom 1691 (+0,18%).

FW20 czeka na kolejne publikacje PMI

Widocznemu niezdecydowaniu rynku towarzyszył również spadek aktywności, wolumen zmniejszył się o prawie 1/3 do 21,7 tys. sztuk. W ciągu sesji nie było również istotnych publikacji ekonomicznych, które mogłyby być pretekstem do zmienności nastrojów. Ponadto rynki bazowe cechowały się lekkim odreagowaniem nastrojów, co w prostej linii przekładało się na FW20.

Strona popytowa nie zdołała wyraźnie odbić kursu od wsparcia na 1687, co świadczy o dalszym utrzymywaniu kontroli przez podaż i może zapowiadać kontynuację przeceny. Jeśli pęknie poziom 1687 to następne wsparcie znajduje się na 1544. Jeśli jednak byki wybronią pułap 1687, to potencjał do odbicia kursu sięga nawet okolic 1857, gdyż w szerszym ujęciu można doszukać się ruchu bocznego trwającego od czerwca. Ponadto spadek kursu do 1687 mógłby zostać rozpoznany jako ruch powrotny do przełamanego uprzednio oporu, co mogłoby być pretekstem do odbicia. Nastroje na kontraktach na rynkach bazowych są aktualnie pozytywne, co powinno sprzyjać również FW20 w początkowej fazie sesji.

Dzisiejsza sesja przebiegać będzie w wyczekiwaniu i reakcji na kolejne publikacje wstępnych odczytów wskaźników PMI we wrześniu w przemyśle i usługach w głównych gospodarkach (Niemcy, strefa euro, USA).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here