Naga MarketsWczorajsza sesja przyniosła osłabienie na krajowym rynku, co poniekąd miało swoje uzasadnienie w wykazywanych słabszych nastrojach, głównie na giełdach zachodnioeuropejskich.

Kurs FW20 pozostaje w strefie wsparcia zniesienia 38,2% z wcześniejszej fali wzrostowej

Dla FW20, mimo lekko wzrostowego otwarcia, strona popytowa został szybko zepchnięta do defensywy. Na wykresie dziennym wysoki, ciemny korpus wczorajszej świecy sugeruje możliwość dalszej obniżki. Aczkolwiek kurs pozostaje w strefie wsparcia zniesienia 38,2% z wcześniejszej fali wzrostowej (marzec – lipiec), które w ubiegłym tygodniu udowodniło swoją skuteczność.

Te artykuły również Cię zainteresują

Pozytywne dywergencje na wybranych wskaźnikach jak na razie nie przynoszą oczekiwanego odwrotu na wykresie cenowym, a same w sobie też się załamują. W grupie największych spółek większość poddawała się zniżce, sektorowo najbardziej indeks obciążyły paliwowy oraz banki. Natomiast wyraźnie lepiej od rynku radziły sobie kopalnie, ze wskazaniem na KGHM utrzymującym się na fali kolejnych zwyżek cen miedzi. Na wykresie 60-min notowania FW20 od zeszłego tygodnia są w fazie trendu bocznego, ostatnio bliżej jego podstawy 1623 pkt. Niskie wartości ADX w pełni oddają ten stan.

W pobliżu bieżących notowań spotykają się potencjalne poziomy docelowe określone wsp. Fibonacciego z wcześniejszych korekt wzrostowych. Zmian notowań kontraktów terminowych na główne indeksy zagraniczne od wczorajszego popołudnia implikuje spadkowy początek sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na cotygodniowy odczyt o nowych zasiłkach dla bezrobotnych w USA.

FW20 w układzie dziennym

FW20 w układzie 60-minutowym

Marcin Brendota

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here