Naga MarketsWczorajsze notowania dla FW20, w odróżnieniu od poprzedzających dwóch sesji, charakteryzowało przede wszystkim mniejszej odchylenie względem kursu odniesienia. Sentyment do krajowego rynku był zgodny z tym wykazywanym na głównych rynkach zachodnioeuropejskich. Zwracamy jednak uwagę, że na giełdach amerykańskich, które zakończyły dzień na mocnym minusie, główny ciężar spadków miał miejsce w godzinach popołudniowo – wieczornych naszego czasu, i dopiero dziś może to znaleźć odreagowanie na krajowym rynku.

FW20 charakteryzowało mniejszej odchylenie względem kursu odniesienia

Dla indeksu bazowego liczba spółek wzrostowych i spadkowych była taka sama, jednak te spadkowe miały nieznacznie większą wagę w indeksie. Na wykresie dziennym nie została potwierdzona środowa formacja przenikania. Kurs utrzymuje się blisko podstawy 3 miesięcznego trendu bocznego (1735 pkt.).

W trakcie trwania sesji zmienność nie była duża, zakres wahań wyniósł 30 pkt. Na wykresie 60-min środowe wybicie z kanału spadkowego na niewiele zdało się. Impet wzrostowy dość szybko uleciał, kurs pozostał bez sił aby wzbić się ponad wtorkowe maksimum (1785 pkt.), którego przebicie byłoby potwierdzeniem przełamania spadkowej tendencji.

Na głównych giełdach zachodnich przebieg wczorajszej sesji nie był jednorodny. Główne indeksy zachodnioeuropejskie zachowywały się dość stabilnie w ciągu całego dnia, kończące się wczoraj posiedzenie ECB nie wniosło żadnych zmian w bieżącej polityce pieniężnej. Natomiast już po zamknięciu europejskich rynków notowania głównych spółek amerykańskich poddawały się zniżce, patrząc po zmianie głównych indeksów z większą siłą spadały spółki technologiczne.

Wczorajszy cotygodniowy raport o nowych zasiłkach dla bezrobotnych w USA wykazał ich większą liczbę względem prognoz rynkowych. W dzisiejszym kalendarium pojawią się raporty o inflacji dla Niemiec i USA, ale w obecnej sytuacji to nie będą komunikaty o istotnym wpływie na rynkowe nastroje.

FW20 w układzie dziennym

FW20 w układzie 60-minutowym

Marcin Brendota

Warto przeczytać również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here