Naga MarketsFW20 silniejsze od prognoz. Spada liczba wniosków o zasiłek w USAWczorajsza sesja miała dość ciekawy przebieg. Notowania FW20 od rana zachowywały się silniej niż wskazywały na to nastroje na rynkach bazowych. Samo rozpoczęcie notowań wypadło na symbolicznym plusie 1854 (+0,11%), ale już po rozpoczęciu handlu na rynku kasowym – nastroje wyraźnie okazały się bycze.

FW20 ustanawia maksimum. Oczekiwania na dane dotyczące inflacji oraz krajowego PKB

Notowania FW20 do godz. 11 ustanowiły dzienne maksimum na 1883 (wzrost 1,67%), przy umacniającym się złotym do USD. W tym czasie na rynku niemieckim nastroje były lekko negatywne. Jednak dalsza część sesji zaczęła być problematyczna dla obozu byków, gdyż nie udawało się utrzymać porannego impulsu. W kolejnych godzinach kurs obsuwał się i na zakończeniu handlu obsunął się do poziomu 1 pkt wyżej niż otwarcie, czyli 1855 (+0,16%). Dzienny wolumen obrotu wzrósł o 2/3 do 16,3 tys. sztuk. Wczoraj jedyną ciekawą publikacją w kalendarium były cotygodniowe wnioski o zasiłek w USA, które spadły mocniej niż oczekiwano do 963 tys.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dzisiejsza sesja może być ciekawa ze względu na kaliber publikacji ekonomicznych. O godz. 10 podany zostanie krajowy PKB w II kw. (konsensus -8,6% r/r) oraz inflacja CPI w lipcu (konsensus 3,1% r/r). W strefie euro opublikowany zostanie PKB za II kw. (odczyt zrewidowany i konsensus -15% r/r). A w popołudniowej części sesji w USA podane zostaną dane o sprzedaży detalicznej i produkcji przemysłowej w lipcu.

Dzisiejsze nastroje na rynkach bazowych oscylują wokół neutralnych. Jeśli dane z Polski okażą się lepsze od oczekiwań, to strona kupująca będzie zachęcona do ponownego testu oporu na 1887, a to oznaczałoby kolejną próbę wybicia kursu górą z konsolidacji trwającej od czerwca. /tk/

FW20 w układzie dziennym

FW20 w układzie 60-minutowym

Warto zobaczyć również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here