Naga MarketsPierwsza „wakacyjna” sesja minęła bez większych emocji na krajowym rynku. Niewielkie odchylenie kursu FW20 od poprzedniego zamknięcia oraz niska, ledwie przekraczająca 20 pkt. zmienność w trakcie notowań, dowodzą słabszą aktywność inwestorów. Notowania pozostają blisko strefy oporu zniesienia 61,8% wcześniejszej fali spadkowej.

Słabsza aktywność inwestorów

Kurs utrzymuje się poniżej przebiegu średniej 15-sesyjnej, na MACD jest aktywny sygnał sprzedaży. Z perspektywy ostatnich kilku tygodni na wykresie cenowym jest obserwowany trend boczny.

Bieżące notowania są blisko lokalnego dołka sprzed dwóch tygodni 1735 pkt. Na wykresie 60-min wczorajsze notowania miały bardzo płaski przebieg, ale w ostatnich dniach kurs regularnie obsuwał się. Na wskaźnikach MACD i RSI są jednak wyraźnie zarysowanie pozytywne dywergencje wspierające wzrostowe odbicie.

Na giełdach zagranicznych wczorajsze notowania przyniosły zwyżkę głównych indeksów. Zmiana kontraktów terminowych na indeksy DAX i SP500 od wczorajszego popołudnia implikuje lekko wzrostowy początek sesji dla FW20.

W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na odczyt szacunkowej inflacji w kraju za czerwiec oraz wskaźnika zaufania amerykańskich konsumentów. Wczoraj przewodniczący FED zasygnalizował, że perspektywy gospodarki w USA są wciąż niepewne i może być potrzebny kolejny bodziec ze strony polityki monetarnej.

FW20 w układzie dziennym

FW20 w układzie 60-minutowym

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here