Naga MarketsPalec na wykresieWtorkowa sesja przyniosła wyraźne osłabienie na krajowym rynku. Na wykresie dziennym kurs FW20 istotnie naruszył podstawę ponad 3 miesięcznego kanału wzrostowego. Widać też, że od kilku tygodni dominację przejmuje kilkutygodniowy trend boczny.

Wyraźne osłabienie na krajowym rynku

W związku z tym, mimo nawet dolnego wybicia z kanału kurs może zachowywać się stabilniej, niż wynikałoby to z tego wskazania. Notowania oscylują wokół średniej 15-sesyjnej, jednocześnie na kurs nadal oddziałuje strefa oporu zniesienia 61,8% z wcześniejszej fali spadkowej.

Te artykuły również Cię zainteresują
W zakresie spółek indeksu bazowego groźnie robi się na akcjach CDPROJEKT, gdzie pojawiła się formacja podwójnego szczytu. Z kolei „wygranymi” były z pewnością spółki LOTOS i PGNIG na fali kolejnych informacji o wchłonięciu przez PKNORLEN, przy czym w przypadku PGNIG to raczej opinie, niż zainicjowany proces.

Słabsze nastroje wczorajszej sesji wypływały głównie z porannego zachowania rynków zachodnich, dla których notowania do godzin popołudniowych pozostawały na minusie.

Dopiero wieczorny przebieg sesji na rynkach amerykańskich wykazał mocniejszą zwyżkę, co bardziej zaskakująca, w większej mierze dla spółek tzw. starej ekonomii. Wczorajsze publikacje wyników finansowych dla banków JP Morgan Chase oraz Citi Group wykazały wynik wyższy od prognoz, słabo wypadły wyniki Wells Fargo.

Generalnie sektor zwraca uwagę na silne obciążenie wyników wzrostem kosztów ryzyka (odpisów na utratę wartości). Zmiana notowań kontraktów terminowych na główne indeksy od wczorajszego popołudnia implikuje wzrostowy początek sesji dla FW20.

W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na dane o amerykańskiej produkcji przemysłowej oraz kolejne publikacje wyników spółek z USA.

FW20 w układzie dziennym

FW20 w układzie 60-minutowym

Marcin Brendota

Warto przeczytać również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here