Naga MarketsPo mocnym, poniedziałkowym, wzrostowym wybiciu wczorajsza sesja odbyła się przy bardziej stonowanych nastrojach. Po lekko wzrostowym otwarciu FW20 kurs w ciągu pierwszej godziny zaczął się obsuwać. Przez większą część dalszej sesji notowania pozostawały stabilne i dopiero bliżej zamknięcia został pogłębiony spadek.

Wczorajsza sesja odbyła się przy bardziej stonowanych nastrojach

Na wykresie 60-min jest podtrzymane górne wybicie z kanału spadkowego, ale też dały o sobie znać poniedziałkowego wskazania wykupienia rynku obecne na RSI, a które technicznie uprzedzały o możliwym przesileniu. Jednocześnie na MACD pojawił się sygnał sprzedaży, na wykresie cenowym został podkreślony opór przy zniesieniu 61,8% z wcześniejszej fali spadkowej. Na wskaźniku DMI jest podtrzymany sygnał kupna, ale zejście linii DM+ poniżej ADX sugeruje osłabienie wzrostowego impetu.

Na wykresie dziennym, po wysokiej białej świecy pojawił się kontrujący niewielki, czarny korpus. Jako opór uaktywniła się podstawa wcześniejszego trendu bocznego 1735 pkt. Wolumen obrotów jest blisko średniej z ostatnich dni. Wśród spółek indeksu bazowego na wczorajsze, gorsze zachowanie WIG20 głównie pracował sektor wydobywczy oraz paliwowy, chociaż i banki ogółem notowały słabsze zachowanie.

Lekko cofał się będąca liderem poniedziałkowych zwyżek energetyka. Poranne notowania kontraktów terminowych na główne indeksy wykazują stabilne zachowanie implikując adekwatny początek sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na odczyty z Niemiec o sprzedaży detalicznej i bezrobociu, oraz z USA o zmianie zatrudnienia wg. agencji ADP.

FW20 w układzie dziennym

FW20 w układzie 60-minutowym

Marcin Brendota

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here