Naga MarketsZ początkiem tygodnia na krajowym rynku był obserwowany mocny przypływ pozytywnych nastrojów. W grupie spółek WIG20 najmocniejszy wkład do jego zwyżki miał sektor paliwowy oraz banki (po ok. 10 pkt.). Ale też istotnie zwyżkowały krajowe kopalnie (JSW, KGHM) dodając kolejnych kilka punktów do wzrostu indeksu. Na wykresie dziennym FW20 notowania przełamują krótkoterminową, spadkową linię oporu. Jednak brakuje wzrostu wolumenu potwierdzającego wskazanie.

W grupie spółek WIG20 najmocniejszy wkład do jego zwyżki miał sektor paliwowy oraz banki

Na MACD jest utrzymany sygnał kupna, wskaźnik RSI zbliża się do górnego ograniczenia kanału spadkowego. Na wykresie 60-min notowania wyłamały się górą z kanału spadkowego. Obecnie kurs zbliżył się do ubiegłotygodniowego szczytu 1743 pkt. W pobliżu potencjalny opór podkreśla zniesienie 61,8% z wcześniejszej fali spadkowej. Wzrost ADX potwierdza nabieranie sił dla tendencji wzrostowej, ale też zwracamy uwagę, że wskaźnik osiągnął poziom ubiegłotygodniowego szczytu.

Zmiana notowań kontraktów terminowych na główne indeksy zachodnie implikuje lekko wzrostowy początek sesji dla FW20. Niepokój związany z piątkowymi doniesieniami o zakażeniu prezydenta USA zdają się ustępować i rynki akcji kontynuują wzrostowe odreagowanie wrześniowego spadku.

Jednocześnie rentowności amerykańskich obligacji 10 letnich są na ponad 3 miesięcznym maksimum. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na raport z Niemiec o nowych zamówieniach w przemyśle stanowiący wstęp przed jutrzejszym odczytem o produkcji przemysłowej.

FW20 w układzie dziennym

FW20 w układzie 60-minutowym

Marcin Brendota

Warto przeczytać również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here