Naga MarketsPo wtorkowej świecy spadającej gwiazdy wczorajsze notowania przyniosły niewielką zniżkę dla FW20. Z perspektywy wykresu dziennego nadal jest utrzymany krótkoterminowy trend boczny o granicach 1735 i 1855 pkt.

Wśród spółek indeksu bazowego mocno trzymają się akcje DINOPL

Wtorkowa próba wybicia nie powiodła się. W szerszym spojrzeniu kurs powrócił do granic kanału wzrostowego, chociaż wydaje się, że to jednak trend boczny przejął dominującą rolę. Po chwilowym wzroście obrotów nadal jest wykazywany spadek aktywności. Sygnał kupna na MACD jak na razie nie zyskuje potwierdzenia.

Wśród spółek indeksu bazowego mocno trzymają się akcje DINOPL zbliżając się do swojego historycznego (czerwcowego) szczytu oraz KGHM będący na nowym dwuletnim maksimum. W przypadku DINOPL motywem do zwyżki był publikowany dzień wcześniej raport o sprzedaży detalicznej wykazujący znacznie mniejszy spadek od prognoz.

Dla KGHM wsparciem są utrzymujące się wyższe ceny miedzi oraz nowe bijące nowe kilkuletnie maksima ceny srebra. Natomiast lekko słabnie wykazywany wcześniej optymizm do telekomów oraz, co bardziej zaważyło na indeksie, do sektora finansowego.

Zmiana notowań kontraktów terminowych na główne indeksy zagraniczne implikuje lekko wzrostowy lub neutralny początek sesji dla FW20.

W dzisiejszym kalendarium uwagę zwracają krajowe dane z rynku pracy oraz cotygodniowy raport z USA o nowych zasiłkach dla bezrobotnych. W tle bardziej stonowanych nastrojów ostatnich sesji na rynkach globalnych są rosnące napięcia na linii USA – Chiny.

FW20 w układzie dziennym

FW20 w układzie 60-minutowym

Marcin Brendota

Warto przeczytać również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here