Naga MarketsŚrodowa sesja minęła w umiarkowanego spadku. Zwyżki akcji CDPROJEKT oraz KGHM nie były w stanie skompensować wyraźnej przeceny sektora paliwowego oraz największych banków.

Sesja minęła w umiarkowanego spadku

W przypadku krajowych spółek paliwowych, oprócz wciąż niekorzystnych tendencji w zakresie modelowych marży rafineryjnych, prawdopodobnie również zawarte porozumienie przybliżające połączenie PKNORLEN i LOTOS jest negatywnie odbierane przez rynek.

Dla banków mocne obciążenie wyników po I półroczu wysokimi odpisami oraz rezerwami dołuje nastroje, jednocześnie możliwości pokrycia tego ubytku w środowisku niskich stóp procentowych jest mocno utrudnione.

Po sesji swoje raporty opublikował m.in. krajowy konglomerat miedziowy. W zakresie przychodów i skorygowanego wyniku EBITDA dane za II kw są wyższe od prognoz oraz nieznacznie poniżej wyniku ubiegłorocznego.

Na mocnym spadku zysku netto zaważył głównie wynik z tytułu różnic kursowych oraz wyceny przedsięwzięć metodą praw własności. Ale też przepływy operacyjne po całym I półroczy są wyraźnie wyższe od ubiegłorocznych.

Na wykresie dziennym FW20 jest kontynuowany trend boczny. Kurs od ponad 3 miesięcy pozostaje w jego granicach określonych przy wartościach 1735 i 1855 pkt. Mające ostatnio miejsce odbicie od jego górnej granicy implikuje dążenie do dolnego ograniczenia.

Scenariusz kontynuacji zniżki podpowiada również wykres 60-min, gdzie nastąpiło dolne wyłamanie z szacowanej formacji głowy i ramion. Na podstawie wysokości tzw. głowy i przebiegu linii szyi poziom docelowy wynikający z formacji jest określony w pobliżu 1795 pkt.

Na giełdach zagranicznych poranne nastroje wykazywane w zmianach kontraktów terminowych na główne indeksy zachodnie pozostają spadkowe i taki też można szacować początek sesji dla FW20.

Tutaj na sentymencie mógł zaważyć opublikowany protokół z posiedzenia FED, gdzie wskazywana jest wysoka niepewności związana ze skutkami gospodarczymi pandemii.

FW20 w układzie dziennym

FW20 w układzie 60-minutowym

Marcin Brendota

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here