Naga MarketsFW20 to polski odpowiednik kontraktów terminowych na amerykański główny indeks SP 500. Oczywiście nie możemy ich stawiać w jednym szeregu ze względu na płynność, ale jeden jak i drugi znakomicie odzwierciedla nastroje “dużych graczy”.

Inwestowanie za pomocą kontraktów jest bardzo atrakcyjne, ponieważ zmiana 1 pkt. w wycenie kontraktu przekłada się na zmianę wartości portfela o 20 zł (dla przykładu podczas sesji w dniu 17-02-2016 FW20 zamknął się wyżej względem poprzedniej sesji o 69 pkt., co daje zmianę portfela o 1380 zł na jednej sztuce). Celowo piszę o atrakcyjności, ponieważ inwestorzy z tego względu chcą uczestniczyć w każdym ruchu tego instrumentu w celu zgarnięcia przynajmniej kilkunastu punktów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Teraz nie chodzi o zarobek, chodzi o zmianę trendu. Czy ona nastąpiła?0219-fw20Wykres tygodniowy pokazuje mieszane sygnały. Z jednej strony kanał spadkowy /pomarańczowy/ i przełamanie linii trendu wzrostowego /linia czerwona/ a z drugiej strony wsparcie wynikające z lokalnego dołka /zielona linia/, które pokrywa się ze wsparciem kanału.

Za ewentualnymi wzrostami przemawia fakt, iż spadki, jakie mają miejsce trwają nieprzerwanie od maja 2015 bez większego odreagowania dlatego też przydałby się na wykresie trend wzrostowy.

Nie bez przyczyny na samym początku wspomniałem o amerykańskiej giełdzie, ponieważ to właśnie ona “dyktuje warunki” dla (prawie) całego świata finansów a my, staramy się za nimi nadążyć (choć w ostatnim czasie korelacja między kontraktami praktycznie zanikła. Możemy ją jedynie zobaczyć w lokalnych ruchach).0219-fw20-dTrend spadkowy przebiegał w sposób przewidywalny ale w środę (17-02-2016) cena zachowała się niestandardowo – wybiła w górę z formacji klina, co wraz z pokonaniem linii oporu trendu spadkowego dało nadzieję na wzrosty. Dokąd mogą sięgnąć wzrosty? Uważam, że realnym jest przetestowanie niebieskiego poziomu oporu – czyli bardzo możliwe, że początek przyszłego tygodnia będzie “zielony”.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here