Naga MarketsDeutsche_Boerse_welcomes-Auf_02O planowanej fuzji London Stock Exchange z Deutsche Boerse informowaliśmy już kilkukrotnie. Zwracaliśmy wówczas uwagę na pozytywny aspekt połączenia się dwóch największych parkietów w Europie, a mianowicie obniżenie kosztów zawarcia transakcji na rynku terminowym. Innym, nieco mniej pozytywnym efektem fuzji będzie wzrost bezrobocia…


Aż 14% obecnie zatrudnionych przez LSE czy Deutsche Boerse może stracić pracę na połączeniu się dwóch giełd. Eksperci wskazują, że nowy podmiot kierowany przez Niemców może pozwolić sobie na zwolnienie 1250 osób. Ma to być sposób na oszczędności w kwocie 450 mln EUR jakie mają pojawić się po planowanej fuzji.

Decyzja dotycząca połączenia pozostawiona jest obecnym akcjonariuszom obu spółek – właściciele LSE zadecydują o tym już 4 lipca, posiadający akcje Deutsche Boerse zgromadzą się na nadzwyczajnym WZA 12 lipca.

Portal Finance Magnates zwraca uwagę, że oba głosowania przeprowadzone będą już po zaplanowanym na 23 czerwca referendum w sprawie opuszczenia przez Wielką Brytanię struktur unijnych. Tak zwany Brexit może w znacznym stopniu wpłynąć na decyzję akcjonariuszy, którzy nie będą przejmować się losem potencjalnie zwolnionych.

Carstern Kengeter z Deutsche Boerse stwierdza, że fuzja pozwoli na długoterminowy wzrost wartości przedsiębiorstwa poprzez zdywersyfikowane i odporne na wstrząsy gospodarcze źródła dochodu. Wtóruje jej Hans Peters, który określa fuzję LSE z Deutsche Boerse mianem szansy dla Europy. Obecnie podzielony pomiędzy Londyn i Frankfurt kontynent, może tym bardziej się rozdzielić po ewentualnym Brexicie. Wspólne, brytyjsko-europejskie centrum finansowe o globalnej skali pozwoli zmniejszyć jego skutki.

Obie spółki liczą na dodatkowe 160 mln EUR przychodu rocznie, który będzie osiągany przez połączone siły LSE i Deutsche Boerse. W przypadku tak dużych kwot, nikt nie przejmuje się losem zwolnionych…tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGBPCHF – kierunek południe?
Następny artykułEURUSD – trwa odbicie wewnątrz kanału wzrostowego, dziś payrollsy
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here