Naga MarketsCzwartkowa sesja przyniosła przynajmniej chwilowe uspokojenie wykazywanych dzień wcześniej bardzo negatywnych nastrojów. Na wykresie dziennym FW20 jest jednak łamana kolejna strefa wsparcia w postaci zniesienia 50% marcowo lipcowej fali wzrostowej (1564 pkt.). Kolejny potencjalny punkt zatrzymania to obszar 1500 pkt., dodatkowo wzmocniony wsp. 1,618 z ostatniej korekty wzrostowej na przełomie września i października.

WIG20 był w stanie skompensować spadki sektora bankowego oraz spółek górniczych

RSI zmierza do podstawowy spadkowego kanału, rośnie miernik siły trendu ADX. W grupie spółek indeksu bazowego uwagę zwraca silne odreagowanie CDPROJEKT, który swoim udziałem w WIG20 był w stanie skompensować spadki sektora bankowego oraz spółek górniczych. Na wykresie 60-min jest widoczna faza konsolidacji notowań po uprzedniej zniżce. Na RSI są wykazywane pozytywne dywergencje, MACD wygenerował sygnał kupna.

Te artykuły również Cię zainteresują
Główne indeksy zachodnioeuropejskie po wczorajszej sesji oscylowały blisko poprzedniego zamknięcia, wzrostowe odreagowanie odnotowały szerokie indeksy amerykańskie. Jednak z dzisiejszym porankiem kontrakty terminowe na główne indeksy zachodnie poddają się mocnej zniżce.

Stąd i oczekiwania względem początku sesji dla FW20 pozostają raczej spadkowe. Futures na S&P500 są blisko wrześniowego dołka 3198 pkt, jeżeli dojdzie do przebicia może to być odebrane jako realizacja podwójnego szczytu. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na odczyty PKB dla Niemiec i strefy euro za III kw oraz raport o wydatkach i dochodach amerykanów. W tym punkcie przypominamy wczorajszy raport o amerykańskim PKB notującym bardzo silne odbicie licząc k/k.

FW20 w układzie dziennym

FW20 w układzie 60-minutowym

Marcin Brendota

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here