Naga MarketsKontrakty futures na Bitcoin mają pojawić się w ofercie CBOE już 10 grudnia 2017 roku. Zaledwie kilka dni później identyczny instrument wprowadzi CME Group – operator największej na świecie giełdy instrumentów pochodnych. O Bitcoinie głośno jest na całym Wall Street. Czy futures na najpopularniejszą kryptowalutę rzeczywiście coś zmienią? 


Obok tematu Bitcoina trudno przejść obojętnie, szczególnie w ostatnich tygodniach. Zarówno media jak i inwestorzy z uwagą śledzą zmiany wyceny tokena, ekscytując się za każdym razem gdy BTC osiągnie nowy, historyczny szczyt. W dzisiejszym artykule chciałem przybliżyć swoje 10 letnie doświadczenia z rynku amerykańskiego i zobrazować moje spojrzenie na spółki notowane na NYSE oraz NASDAQ zaangażowane bądź bezpośrednio korzystające z wciąż rosnącego zainteresowania kryptowalutami.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wprowadzenie futures na Bitcoin było prawdopodobnie najszerzej komentowanym wydarzeniem na Wall Street ostatnich dni. Są to informacje już potwierdzone a dodatkowo  w dniach 6 i 7 grudnia podczas Impact Fintech’17 w Katowicach, można było usłyszeć Członka Zarządu NASDAQ ds. Listingu Adama Kostyal który stwierdził iż pomysł wprowadzenia ETFa bardzo mu się podoba. Kostyal dodał również, że pomysł na taki instrument wcale nie jest takim nowy, gdyż w USA są już notowane produkty strukturyzowane oparte na Bitcoinie. Dodatkowo giełda NASDAQ zdaje sobie sprawę z wyzwania technologicznego związanego z tym przedsięwzięciem i jest gotowa do dalszych działań także $$$$ w grze 🙂 Jest to temat który my, jako traderzy z pewnością będziemy bacznie śledzić!

Także giełda z siedzibą w Chicago zapowiedziała, że rozpocznie sprzedaż opcji na kryptowalutę od 11 grudnia 2017 roku. Podobne zamiary ogłosiły już giełdy CBE (od 18 grudnia), Nasdaq (od drugiego kwartału 2018 r.) oraz Tokyo Financial Exchange. Jednak w każdej dyskusji na temat Bitcoina i jego roli na Wall Street zapomina się o ważnej kwestii – kryptowaluty już zmieniają rynek. Postaram się to udowodnić na kolejnych przykładach poniżej.

Riot Blockchain Inc. – spółka inwestuje w blockchain oraz startupy związane z tą technologią. Dodatkowo informuje o przeznaczeniu środków na tzw. mining. Efekt? Kilkusetprocentowy wzrost wyceny.

Podobnie zachowała się cena akcji Bitcoin Investment Trust. Zarządzający spółką inwestują i jak zapewniają bezpiecznie przechowują zakupione w poprzednich latach Bitcoiny.

Wprowadzenie platformy B2B opartej na blockchain przysłużyło się znanej wszystkim traderom amerykańskiego rynku akcji spółce MasterCard:

Niemal identycznie zachowuje się kurs Visa, która również wprowadza rozwiązania oparte o blockchain wraz z płatnościami kryptowalutami za pomocą karty kredytowej.

Dobrym posunięciem dla akcjonariuszy Microsoft było wystąpienie Billa Gatesa na konferencji kryptowaluty IOTA (Miota), czwartej pod względem kapitalizacji.

Pewne wzrosty obserwowaliśmy również na akcjach IBM po tym, jak spółka poinformowała o tworzeniu własnej platformy opartej na technologi blockchain

Intel Corporation nieustannie pracuje nad rozwiązaniami sztucznej inteligencji opartej o blockchain.

AMD jest jednym z głównych dostawców sprzętu dla górników. Dodatkowo cena akcji spółki znajduje się na technicznym poziome wsparcia.

Hossa rynku kryptowalut to również hossa na akcjach giganta produkującego karty graficzne wykorzystywane przez wydobywających Bitcoina. Wykres Nvidia zachowuje się podobnie do wykresu BTC

Jedną z ciekawszych spółek ostatnich dni było Blockchain Technologies które zajmuje się miningiem kryptowalut

Dodatkowo załączam również podgląd drabinki zleceń prezentowanych spółek. Dzięki oknu level 2 traderzy doskonale widzą ilość zleceń kryjących się na każdym poziomie cenowym. Liczba 1 zarówno po stronie BID jak i OFFER oznacza 100 akcji. Jak można zauważyć, na większości z zaprezentowanych spółek widoczne jest zainteresowanie handlem. Można podejrzewać, że skala tego zjawiska z czasem będzie jeszcze większa, tak jak coraz większe jest zainteresowanie kryptowalutami.

Michał Dzierżęga, 

Prezes Zarządu Global BD Trading


Kim jesteśmy? 

Zapraszam do śledzenia naszego kanału na Twitterze oraz zamkniętej grupy dyskusyjnej gdzie nasi traderzy dzielą się sygnałami na spółkach notowanych na NYSE oraz NASDAQ.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here