Naga MarketsFlaga Niemiec na tle budynkuPunktualnie o godz. 9:30 Markit Economics przedstawił wstępne dane dotyczące wskaźnika PMI gospodarki Niemiec. Szacunki te wskazują, że zarówno w sektorze przemysłowym, jak również w usługach aktywność gospodarcza jest obecnie większa niż zakładano.


Na świecie istnieją dwa główne podmioty odpowiedzialne za publikację wskaźnika. Pierwszy z nich to Markit Group publikujący odczyty dla 30 krajów z całego świata. Drugi – Institute of Supply Management (ISM) – skupia się natomiast tylko i wyłącznie na rynku amerykańskim.

Opublikowany dziś wyniki wskazują wstępne szacunki dot. aktywność gospodarczej w czerwcu br. Finalne raporty PMI Markit publikowane są zawsze na początku każdego miesiąca. PMI sektora przemysłowego pierwszego dnia, PMI sektora budowlanego drugiego, a PMI sektora usług w trzeci dzień roboczy każdego miesiąca.

Lepiej niż oczekiwano

Jak wynika z raportu Markit Economics, według wstępnych szacunków wartość wskaźnika PMI dla sektora przemysłu w Niemczech wzrosła do 45,4 z 44,3 poprzednio co jest wynikiem zdecydowanie lepszym od prognoz zakładających wzrost jedynie do 44,6 pkt. Warto jednak zaznaczyć, że wartość wskaźnika wciąż utrzymuje się poniżej neutralnego poziomu 50 pkt. co sygnalizuje pogorszenie aktywności gospodarczej w danym sektorze.

Zdecydowanie bardziej optymistycznie prezentowały się dane dot. sektora usług, gdzie pomimo pesymistycznych prognoz zakładających niewielki spadek wartości wskaźnika do 55,3 z 55,4 poprzednio, ostatecznie odnotowano jego wzrost do 55,6.

PMI z NIemiec

– Czerwcowy PMI potwierdza, że niemiecki wzrost gospodarczy ustabilizował się w umiarkowanym tempie w drugim kwartale (…) Wzrost w sektorze usług pozostaje powyżej trendu i chociaż spowolnienie produkcji utrzymywało się do czerwca, istnieją wstępne oznaki, że najgorsze minęło (…) Długoterminowe perspektywy dla niemieckiego sektora prywatnego pozostają jednak słabe. W wyniku słabszych nastrojów wśród dostawców usług, Future Output Index spadł w czerwcu do najniższego poziomu od 56 miesięcy. Producenci nie oczekują obecnie zasadniczo żadnych zmian w produkcji w ciągu najbliższych 12 miesięcy, choć stanowi to poprawę w porównaniu z pesymizmem ostatnich miesięcy – komentuje PMI, Trevor Balchin, dyrektor ds. ekonomicznych w IHS Markit.

Kurs euro testuje lokalny opór

Spoglądając na notowania pary walutowej EURUSD zauważymy, że wskutek porannych wzrostów, kurs euro dotarł w okolice lokalnego poziomu oporu będącego jednocześnie górnym ograniczeniem formacji trójkąta prostokątnego. Jeżeli tylko strefa ta zostanie trwale pokonana, spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej aprecjacji wspólnej waluty.

Kurs euro wobec dolara amerykańskiego
EURUSD M15

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCzy Fed faktycznie obniży stopy? – Komentarz walutowy
Następny artykułNapięta sytuacja na linii Iran-USA podbija ceny ropy
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here