Naga MarketsFunt zyskuje za sprawą Banku Anglii. Kurs GBP/PLN testuje 5,08 złFunt brytyjski kontynuuje wczorajsze umocnienie z GBP/USD wyciąganym ponad 1,3680, podczas gdy GBP/PLN testuje 5,08. Impulsem do kupowania funta stały się komentarze prezesa Banku Anglii sugerujące niechęć wobec ujemnych stóp procentowych.

Kurs funta w górę po słowach dotyczących stóp procentowych

Jeszcze w poniedziałek członkini Rady Polityki Monetarnej (MPC) Banku Anglii Tenreyro stwierdziła, że dodatkowe wsparcie monetarne może być konieczne, a ujemne stopy procentowe mogłyby wzmocnić wzrost gospodarczy, potwierdzając tym samym, że jest ona jednym z bardziej gołębich członków MPC.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ale wczoraj prezes BoE Bailey powiedział, że „ujemne stopy procentowe są kontrowersyjnym tematem” i jest z nimi wiele problemów. Wygląda to na przeciwstawny głos do Tenreyro w kwestii ścieżki stóp procentowych. Jednocześnie Bailey podkreślił obawy o gospodarkę, która znajduje się pod ostrymi restrykcjami, a ich koniec jest obecnie trudny do określenia. BoE będzie musiał to uwzględnić w swoich prognozach w lutym. Co za tym idzie, idea obniżki stopy procentowej poniżej zera nie jest do końca do wykluczenia. Jeśli skłonność Brytyjczyków do wydatków spadnie, a dodatkowo brexit wyhamuje rozwój przedsiębiorstw, BoE będzie zmuszony do działania.

Na razie jednak rynek dostosowuje się do stanowiska wyrażonego przez prezesa Baileya. Jeszcze w poniedziałek rynek dyskontował cięcie o 10 pb do czasu sierpniowego posiedzenia. Dziś te szanse obniżyły się o jedną piątą. Odbicie funta może być podsycane zatrzymaniem korekty dolara i powrotem popytu na waluty G10 właśnie vs USD. Pomimo tego, przyszłość brytyjskiej gospodarki w dobie pandemii i kryzysu nie jest czynnikiem do zignorowania i słabe dane z gospodarki będą budzić spekulacje o łagodzeniu polityki pieniężnej poprzez wprowadzenie ujemnych stóp procentowych. W tym należy upatrywać presji sprzedaży funta.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here