Trzy stosy pięciozłotówek PLNW środę rynek ponownie skupiał się na  głosowaniu ws. Brexitu. Parlament odrzucił jego “twardą wersję” dzięki czemu kurs funta się umacniał. W tym samym czasie wyraźnie tracił dolar, a euro i frank pozostawały stabilne do złotego. Jak kursy walut będą kształtowały się w trakcie czwartkowej sesji? Sprawdź analizę techniczną głównych walorów.


Funt zyskuje po kolejnym głosowaniu w UK. Hard Brexit odrzucony!

Oczy wszystkich inwestorów w godzinach wieczornych skierowane były na brytyjską Izbę Gmin, która głosowała w sprawie możliwości przeprowadzenia hard Brexitu, czyli rozwodu z UE bez zawarcia pisemnego porozumienia. Chociaż wynik głosowania do końca wisiał na ostrzu noża, to ostatecznie parlamentarzy zdecydowali się odrzucić taką możliwość (rozkład głosów 312 do 308). Kurs funta natychmiast reagował umocnieniem, widocznym również w stosunku do polskiego złotego.

W pierwszej reakcji GBP/PLN testował poziom 5,04 zł, jednak szybko oddawał wyraźną część zysków.

kurs funta GBPPLN
Kurs funta zyskuje po głosowaniu ws. Brexitu. Źródło: Tradingview.com

Zdecydowanie silniejszą reakcję obserwowano w stosunku do dolara oraz euro. W przypadku głównych walut rynku Forex, funt również oddawał jednak część zysków na parę minut po wynikach głosowania.

Kurs dolara traci do złotówki, USD/PLN powraca pod 3,80

Środowa sesja przyniosła kolejny etap deprecjacji amerykańskiej waluty – USD/PLN traci trzeci dzień z rzędu osuwając się z marcowych szczytów już o ponad 1,60%. Powrót pod 3,80 zł (istotną strefę oporu z przełomu roku) sygnalizuje, że kurs dolara może dalej dynamicznie tracić, powracając między innymi w okolice dolnego ograniczenia średnioterminowej konsolidacji, widocznej pod 3,73 zł. Po drodze do pokonania jeszcze 3,77 zł (minima z końca lutego) oraz 3,75 zł (gdzie przebiega obecnie 200-okresowa średnia wykładnicza).

Kurs dolara USDPLN
Kurs dolara traci ponad 3 grosze do złotego pod początku tygodnia. Źródło: Tradingview.com

Ogólnie rzecz biorąc, kurs dolara nie może zaliczyć środowej sesji do udanych, zyskując jedynie do dolara nowozelandzkiego. Wobec wszystkich pozostałych głównych walorów walutowych osuwał się (najsilniej w stosunku do franka i euro).

EUR/PLN dawno nie było tak stabilne, kurs euro nadal na 4,30

W momencie gdy dolar traci, kurs euro prezentuje niezwykłą stabilność do złotówki, dryfując na wysokości poziomu 4,30 zł i tuż nad 200-okresową średnią ruchomą. Obecna konsolidacja zdaniem analityków może jeszcze potrwać i nic nie wskazuje na to, że EUR/PLN wybije kanał zmienności o szerokości 1,5%, w którym przesuwa się nieprzerwanie od października zeszłego roku.

kurs euro EURPLN
Euro do złotówki stabilnie na 4,30 zł. Źródło: Tradingview.com

Obecny układ cen świadczyć może o sile złotego – euro w porównaniu do dolara zyskuje bowiem od czterech sesji i powraca w okolice poziomu 1,13.

Kurs franka jeszcze bez spadków, CHF/PLN utrzymuje 3,78 zł

Chociaż wtorkowe zamknięcie w formie spadkowej świecy doji poniżej marcowych minimów mogło sugerować silniejszą deprecjację CHF/PLN, to środowa sesja utrzymywała się nad poziomem 3,78 zł, stanowiącym obecnie istotne wsparcie. Strefę wzmacnia dodatkowo wolniejsza średnia ruchoma z 200 ostatnich dni.

kurs franka CHFPLN
Kurs franka utrzymał się nad 3,78 zł. Źródło: Tradingview.com

Nie zmienia to faktu, że w szerszym ujęciu kurs franka nadal konsoliduje w przedziale niespełna dziesięciu groszy – rozpięty pomiędzy 3,81 zł oraz 3,73 zł (obszar zaznaczony na zielono).

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here