Naga MarketsW piątek funt szterling (GBP) spada zarówno w stosunku do dolara jak i euro. Jednak mimo to brytyjska waluta jest na dobrej drodze do wyrysowania czwartej z rzędu tygodniowej świecy wzrostowej, wspierana przez komentarze Banku Anglii (BoE) na temat możliwej szybszej podwyżki stóp w Wielkiej Brytanii. Para GBP/USD konsoliduje nieco poniżej 1,42, a EUR/GBP w okolicach 0,86.

Kurs funta zyskał 4% od początku roku. GBP przoduje w G10

Jeden z decydentów BoE, Gertjan Vlieghe, powiedział w czwartek, że bank centralny prawdopodobnie podniesie stopy procentowe dopiero w przyszłym roku. Jednocześnie zauważył, że wzrost może nastąpić na początku przyszłego roku, jeśli gospodarka odbije się szybciej niż pierwotnie oczekiwano.

Te artykuły również Cię zainteresują
Funt znalazł wczoraj pewne wsparcie w komentarzach Vlieghe z BoE, które zostały zinterpretowane jako jastrzębie. To przekierowało uwagę inwestorów na czerwcowe spotkanie BoE, gdzie będą szukać wskazówek na temat tego czy bank centralny jest przygotowany do stopniowego wycofania bodźców – napisała Jane Foley, dyrektor ds. strategii walutowej w Rabobanku.

Co ciekawe analitycy ING zauważyli, że Vlieghe przedstawił trzy możliwe scenariusze, ale rynek zareagował tylko na ten jastrzębi.

Funt szterling jest w tym roku drugą najlepiej prosperującą walutą G10 w stosunku do dolara, co przekłada się na wzrost o około 4% od początku roku. Inwestorzy postawili na szybsze ponowne otwarcie gospodarki Wielkiej Brytanii dzięki sprawnemu znoszeniu ograniczeń.

Wielka Brytania rozpoczęła trzeci etap otwarcia w zeszłym tygodniu, zezwalając na posiłki w pubach i restauracjach. Dzięki temu podnoszą się wskaźniki ekonomiczne, takie jak sprzedaż detaliczna, ankiety wśród menedżerów ds. zakupów i mierniki zatrudnienia.

Pełne ponowne otwarcie brytyjskiej gospodarki w czerwcu jest już w cenach, co może tymczasowo powstrzymać siłę funta. Mimo to oczekujemy dalszej presji wzrostowej, a poziom 1,41 powinien stanowić solidne wsparcie – podsumowano w raporcie ING.

Kurs GBPUSD na interwale tygodniowym, tradingview
Kurs GBPUSD na interwale tygodniowym, tradingview

Zobacz również:

invest

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wartosc dolara | hrywna kurs | notowania gpw | dax futures notowania | rekomendacje giełdowe | bitcoin info | notowania kryptowalut |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here