Naga MarketsBank of America (BoA) zrewidował swoje prognozy kursu dla funta szterlinga w dół i wycofał się z bardziej radykalnej ponownej oceny perspektyw gospodarczych. Analitycy przyznają, że krótkoterminowe ryzyko sprzyja lepszym wynikom, ale oczekują, że słabość strukturalna doprowadzi do strat w średnim okresie, zwłaszcza gdy Brexit osłabi podstawową działalność brytyjskiej gospodarki. Kurs funta spada drugą sesję z rzędu poniżej 1,40 USD w piątek po wyrysowaniu nowego trzyletniego szczytu na poziomie 1,4241.

  • Bank ma generalnie pesymistyczny pogląd na temat funta szterlinga w ciągu kolejnych pięciu lat
  • Analitycy oczekują silniejszego ożywienia brytyjskiej gospodarki w nadchodzących kwartałach
  • Większy optymizm co do perspektyw wzrostu spowodował wzrost rentowności w Wielkiej Brytanii

Kurs funta (GBP) ma największy potencjał wzrostu względem dolara, franka i jena – BoA

Cykliczna odbudowa okazała się silniejsza niż się spodziewaliśmy. Jednak dalsze uzasadnienie wzrostu GBP/USD będzie w dużej mierze sprowadzać się do tego, czy Wielka Brytania będzie w stanie nadal przyciągać napływające inwestycje w trakcie cyklu i czy wzrost gospodarczy oraz produktywność wynikające z Brexitu napotkają na problemy w przyszłości – napisano w raporcie BoA.

Te artykuły również Cię zainteresują
Bank of America (BoA) ma generalnie pesymistyczny pogląd na temat funta szterlinga w ciągu kolejnych pięciu lat, ale przyznaje, że nadzieje na ożywienie gospodarcze spowodowały zmianę perspektyw w najbliższej przyszłości.

Oczekujemy silniejszego ożywienia brytyjskiej gospodarki w nadchodzących kwartałach, gdy sytuacja w Wielkiej Brytanii ustabilizuje się na tyle, aby zapewnić dalsze wsparcie GBP, doprowadzając do silnego sezonowego wzrostu w kwietniu – dodano.

Większy optymizm co do perspektyw wzrostu spowodował wzrost rentowności w Wielkiej Brytanii, co było kluczowym czynnikiem wspierającym funta szterlinga, zwłaszcza że Bank Anglii wykluczył jakiekolwiek krótkoterminowe posunięcia w celu wprowadzenia ujemnych stóp procentowych.

GBP w dużej mierze korzysta na pozytywnym kontekście rynkowym tj. rosnących dochodach obligacji w połączeniu z akcjami. Jeśli wzrost rentowności obligacji będzie się utrzymywał (tak jak się spodziewamy) i jeśli rynki akcji nadal będą zyskiwać, nie widzimy powodu, dla którego GBP nie mógłby kontynuować obecnego wzrostu – podkreślono.

Biorąc pod uwagę znaczenie akcji i rentowności, BoA uważa, że ​​największe pole do zysków jest w stosunku do walut defensywnych o niskich dochodach;

Ogólny sygnał trendu dla GBP jest cały czas wzrostowy, szczególnie w porównaniu z USD, JPY i CHF – podsumowano.

Powrócą zasadnicze problemy związane z Brexitem

BoA zauważa, że ​​obawy związane z Brexitem póki co nie są obecne na rynku. Uwaga skupiona jest gdzie indziej, choć jednocześnie twierdzą, że ​​kwestia usług finansowych nie została jeszcze rozwiązana. Biorąc pod uwagę, że Wielka Brytania odnotowuje znaczną nadwyżkę w usługach, sektor ten będzie miał znacznie większy wpływ na gospodarkę bazową i wyniki funta szterlinga.

Prognoza dla kursu wymiany euro do funta (EUR/GBP) na koniec 2021 r. została obniżona do 0,88 z 0,94, a kurs na koniec 2022 r. powinien wynieść 0,88 z 0,91 poprzednio.

Jednak BoA obniżył również znacznie prognozę euro do dolara (EUR/USD), a prognozy kursu wymiany funta do dolara (GBP/USD) zostały obniżone do 1,31 na koniec 2021 r. z 1,33 poprzednio.

Spot Czerwiec 2021 Grudzień 2021 Grudzień 2022
EUR/USD 1,22 1,18 1,15 1,15
GBP/USD 1,41 1,35 1,31 1,31
EUR/GBP 0,86 0,88 0,88 0,88

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs usd online | analiza giełdowa | akcje pgnig cena | dax kurs |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here