Naga MarketsKurs funta i euro do dolara amerykańskiegoFunt szterling będzie w tym roku umacniać się w stosunku do euro, ostatecznie spadając do 0,8600, a dolar odbije w dalszej części roku. W świetle ostatnich wydarzeń Danske Bank zaktualizował swoje najważniejsze prognozy walutowe na 2021 r. Dodatkowo bank spodziewa się dalszych wzrostów korony norweskiej w ciągu roku.

  • Funt nie był w stanie osiągnąć trwałego wzrostu, pomimo umowy handlowej w sprawie Brexitu
  • Euro utrzyma silny ton w krótkim terminie z miesięczną prognozą 1,24 EUR/USD
  • Korona norweska ma tendencję do umacniania się, gdy gospodarka światowa się odradza

Kurs funta szterlinga (GBP) może się jeszcze umocnić w 2021 r

Jeśli chodzi o funta szterlinga, Danske zalecił w zeszłym roku krótką pozycję euro do funta na poziomie 0,9048. Jak dotąd funt nie był w stanie osiągnąć trwałych postępów pomimo umowy handlowej w sprawie Brexitu i obecnie kurs EUR/GBP wynosi około 0,9035.

Te artykuły również Cię zainteresują
Eksperci nadal oczekują, że funt zyska, koncentrując się na oczekiwań dotyczących znoszenia lockdownów w dalszej części roku. To miałoby pozwolić Wielkiej Brytanii na szybsze postępy niż w krajach strefy euro.

Bank ma 12-miesięczną prognozę na poziomie 0,8600 dla pary EUR/GBP.

Kurs euro (EUR) wyblaknie po początkowych zyskach

Danske spodziewa się, że euro utrzyma silny ton w perspektywie krótkoterminowej z miesięczną prognozą 1,2400 euro do dolara (EUR/USD).

Niemniej jednak bank nadal oczekuje, że dolar umocni się w dalszej części roku, kiedy euro odnotuje szczyt przed czerwcem. W ich ocenie chiński cykl gospodarczy osiągnie maksimum na początku tego roku, co pomoże skierować fundusze z powrotem w kierunku dolara amerykańskiego.

Wydaje się, że chiński cykl zacieśniania wydaje się być kontynuowany i uważamy, że pomoże to w osiągnięciu szczytu na EUR/USD między pierwszym, a drugim kwartałem – napisano w raporcie.

Bank spodziewa się osłabienia EUR/USD do 1,1600 w ujęciu po 12 miesiącach.

Kurs korony norweskiej (NOK) umocni się w 2021 roku

Korona norweska odnotowała znaczne zyski w ciągu ostatnich 2-3 tygodni, a Danske Bank spodziewa się dalszych wzrostów w tym roku. Korona ma tendencję do umacniania się, gdy gospodarka światowa się odradza, a bank wskazuje również na znaczną ulgę w zapewnieniu umowy handlowej Brexit, zwłaszcza że Wielka Brytania jest kluczowym partnerem handlowym Norwegii.

NOK pozostaje jednym z naszych preferowanych lognów na rynku walutowym – podkreślono w raporcie.

Możliwości dalszych wzrostów stają się jednak coraz bardziej ograniczone, ponieważ kurs euro do korony już osłabił się do 10,35 z poziomu 10,75 miesiąc temu. 12-miesięczna prognoza Danske Banku znajduje się na poziomie 10,20.

Kurs USDNOK na interwale dziennym, tradingview
Kurs USDNOK na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również inne teksty autora:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here